Nowe pedały EHX Rotary Speaker Lester G i Lester K

Newsy
Nowe pedały EHX Rotary Speaker Lester G i Lester K

Electro-Harmonix zaprezentował dwa nowe efekty Lester G i Lester K emulujące brzmienie obracających się głośników "Leslie".

EHX Lester G został zaprojektowany dla gitarzystów i posiada wbudowany kompresor wzmacniający jeszcze efekt brzmieniowy. Bardziej kompaktowy Lester K stworzony został z myślą o klawiszowcach.


Oba efekty posiadają regulatory Volume, Drive, Slow, Fast, Balance oraz dodatkowy przełącznik Speed/Brake. Volume odpowiada za głośność sygnału wyjściowego podczas gdy Drive kontroluje wielkość gainu odtwarzającego brzmienie przesterowanego wzmacniacza lampowego z kolumną typu Leslie. Gałki Slow i Fast ustalają prędkość obracania się głośnika. W środkowych pozycjach otrzymujemy typowe brzmienie prawdziwej kolumny Leslie. Balans służy do ustawienia proporcji pomiędzy rotorem niskich częstoliwości a hornem, generującym dźwięki z wyższego zakresu. Switch Speed/Brake pozwala na przełączanie się pomiędzy ustawionymi trybami Fast i Slow, a po przytrzymaniu ponad pół sekundy efekt zwalnia i zatrzymuje się.


Lester G
wyposażony jest w gałkę Acceleration określającą jak szybko efekt przechodzi z trybu Fast do Slow lub odwrotnie. Pokładowy kompresor oferuje regulację Attack i Sustain oraz skokową zmianę wielkości kompresji za pomocą przycisku Squash. Umieszczone z boku wejście dla pedału ekspresji pozwala na zmianę prędkości w czasie rzeczywistym.

Zarówno Lester G jak i Lester K udostępniają pełny tryb stereo poprzez pary gniazd wejść i wyjść oraz dostarczane są w zestawie z zasilaczem EHX9.6DC 200mA.

www.ehx.com
www.guitarcenter.pl