Sygnowane gitary ESP i LTD na targach NAMM 2016

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Sygnowane gitary ESP i LTD na targach NAMM 2016

Jak co roku, wśród nowości zaprezentowanych przez firmę ESP podczas zimowych targów NAMM 2016, znajdą się nowe modele sygnowanych gitar opracowanych wspólnie z endorserami marki.

"Współpracujący z ESP artyści są dla nas bardzo ważni" - powiedział dyrektor firmy ds. relacji z artystami Chris Cannella. "Podstawową przyczyną, z powodu której ludzie sięgają po gitary i basy konkretnej marki jest fakt, że grają na nich ich bohaterowie i muzycy mający na nich największy wpływ. W tym roku nowe modele z kolekcji Signature Series są jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy."

Jednym z nowych artystów, którzy dołączyli do rodziny ESP jest legendarny Glenn Tipton, gitarzysta Judas Priest. Jego sygnowany, 24-progowy model LTD GT-600 oparty jest na kształcie ESP Viper i wyposażony jest w aktywne, customowe pickupy EMG Glenn Tipton 81, chromowaną płytkę ochronną i pokrywę pręta mocującego oraz tremolo Kahler.

Nowymi sygnowanymi modelami będą cieszyć się również Alan Ashby (Of Mice & Men) - LTD AA-600 i Mille Petrozza. Modele lidera Kreator, E-II MK-1 i LTD MK-600, mają klasyczny, metalowy kształt w kształcie litery V i wyposażone są w przetworniki Fishman Fluence i mostek Floyd Rose. Model LTD TED-600, bazujący na kształcie Eclipse, sygnowany przez gitarzystę Death Angel, Teda Aguilara, wyróżnia się wykończeniem Snow White i białymi komponentami.


Nowe modele zaprezentują również dwójka ikonicznych gitarzystów z Metalliki - James Hetfield i Kirk Hammett, jednak na dokładniejsze informacje dotyczące ich instrumentów trzeba jeszcze trochę poczekać.

George Lynch pochwali się dwoma modelami: LTD GL-200 Sunburst Tiger oraz spektakularnym LTD Burnt Tiger wyposażonym w rzeźbiony korpus, nawiązujący do futra tygrysa. Alex Skolnick, który do grona artystów ESP dołączył w 2013 roku zaprezentuje dwa nowe instrumenty - ESP Alex Skolnick FR i LTD AS-1FR FM. Obydwa egzemplarze ozdobiono wykończeniem Black Aqua Sunburst i wyposażono w mostek tremolo. Siedmiostrunowy E-II AJ-EC-7 to natomiast nowy model firmowany przez Andy'ego Jamesa.

Alex Wade, Ben Savage oraz Zach Householder z Whitechapel sygnują siedmiostrunowe modele LTD AW-7B, LTD BS-7B QM i LTD ZH-EC7B QM o barytonowej skali 26,5". Buz McGrath i Ken Susi z Unearth firmują również siedmiostrunowe gitary LTD BUZ-7QM i LTD KS-M7 ET wyposażone w przetworniki Fishman Fluence, a w przypadku modelu Kena Susi również w mostek EverTune. Na tym nie kończą się modele o większej niż standardowa liczbie strun, ponieważ do akcji wkroczył także Stephen Carpenter z Deftones wraz z siedmiostrunowym LTD SC-607B i wyposażonym w o jedną strunę więcej LTD SC-608B.


W gronie muzyków prezentujących nowe, sygnowane modele nie mogło zabraknąć Maxa Cavalery. Jego LTD MAX-200 RPR zwraca uwagę nowym, kanciastym kształtem korpusu. Do grafiki zdobiącej obchodzący 25 rocznicę album "Empire", nawiązuje wykończenie sygnowanej przez Michaela “Whipa" Wiltona gitary LTD MW-Triryche. Natomiast nowe modele Willa Adlera (Lamb of God) to ESP Will Adler Warbird i LTD WA-Warbird wyposażone w przetworniki Fishman Fluence.


Marco Mendoza dołączył do grona wyróżnionych artystów ESP z sygnowanym basem LTD MM-4 FM, stylizowanym na model ESP Vintage-4 i zawierającym pickupy EMG X-Series oraz ułatwiający strojenie tuner Hipshot. Nowe modele basów to również LTD TA-604 FRX i LTD TA-204 FRX firmowane przez Toma Araya z kultowego Slayera.

Więcej informacji na stronie www.espguitars.com
Zdjęcia: www.espguitars.com