Limitowana Yamaha SBG3000

Newsy
Pozostałe artykuły marki YAMAHA
Limitowana Yamaha SBG3000

Yamaha wypuszcza model SBG3000 w limitowanej serii z okazji czterdziestu lat funkcjonowania firmy w Stanach Zjednoczonych. Tych ekskluzywnie wykończonych instrumentów wejdzie do sprzedaży zaledwie... czterdzieści.

Limitowana Yamaha SBG3000 to prawdziwe arcydzieło sztuki lutniczej. Jak mówi Dennis Webster (marketing manager w Yamaha Guitars) - "Seria SBG to jedne z najlepszych gitar w historii i SBG3000 nie jest tu wyjątkiem. Elegancja, dbałość o detale i szlachetne, ciepłe, pełne brzmienie - wszystko to jest hołdem złożonym dziedzictwu Yamahy".

Na mahoniowy korpus Yamahy SBG3000 naklejona została płyta z klonu. Gryf również jest połączeniem klonu i mahoniu, dzięki czemu gitara jest zrównoważona tonalnie. Niesamowity sustain instrumentu ma zapewniać konstrukcja neck-through. Ukryte w puszkach humbuckery Yamaha Alnico V są nawinięte specjalnie tak, by dostarczać pełnego spektrum brzmień.

Model  SBG był pierwotnie produkowany w latach siedemdziesiątych. Popularność zyskał dzięki artystom takim jak Carlos Santanda i Bob Marley. Dwa lata temu Yamaha wypuściła reedycję SBG2000 i SBG1000.