Vintage V100MU Midge Ure Signature

Newsy
Vintage V100MU Midge Ure Signature

Vintage zaprezentowało nowy model gitary V100MU sygnowany przez brytyjskiego gitarzystę i wokalistę Jamesa 'Midge' Ure, znanego m.in. z występów w zespole Ultravox.

Urodzony w Szkocji Midge Ure najbardziej znany jest za sprawą członkostwa w zespole Ultravox. W 1979 roku grał w zespole Thin Lizzy (później współpracował też z liderem zespołu Philem Lynottem), współpracował też m.in. z Kate Bush, Visage czy Slik. Ure był współorganizatorem akcji Live Aid i twórcą przeboju Do They Know It’s Christmas. Współorganizował Live 8 wraz z Bobem Geldofem.


Midge
przez ostatnie lata grał na instrumentach Vintage V100MRPGM, V100GT i akustycznym modelu VE2000GG. Sygnowany Vintage V100MU zaprojektowany został przy udziale artysty wspólnie z uznanym 'guru' gitarowym, Trevem Wilkinsonem.

Gitara posiada mahoniowy korpus z rzeźbionym topem, mahoniowy gryf z palisandrową podstrunnicą oraz autorskim wyprofilowaniem w miejscu łączenia, zapewniającym znakomity dostęp do najwyższych progów.

Układ elektryczny tworzą dwa pickupy Wilkinson WP90SK, oferujące nieco większy poziom sygnału niż tradycyjne single, a dzięki dedykowanemu potencjometrowi i rozwiązaniu Vari-coil mogą pracować jako rasowe przetworniki typu single-coil. Zaprojektowany przez Wilkinsona mostek wibrato GBR z rolkowymi siodełkami i strunociągiem zapewnia wzorową intonację i współpracuje z kluczami E-Z-Lok.

www.audiostacja.pl
www.jhs.co.uk/vintageelectric.html