Dean zalewa rynek

Newsy
Pozostałe artykuły marki DEAN
Dean zalewa rynek
Ponad 40 nowych instrumentów pojawiło się w katalogu firmy Dean Guitars na rok 2009
{M4_image 0}Nowe modele ukazały się praktycznie w każdej serii Deana, od gitar elektrycznych, przez akustyczne do basowych włącznie. Pełną ofertę znaleźć można w najnowszych katalogach firmy, które można pobrać wprost ze strony {LINK:www.deanguitars.com}.

Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym z nich...

Michael Amott Tyrant Bloodstorm to gitara z mahoniowym korpusem i gryfem osadzonym techniką "set-in". Na hebanowej podstrunnicy nabito 22 progi. Przystawki to sygnowane przez artystę Deany: DMT Amott pod mostkiem oraz DMT Time Capsule pod gryfem.

Dean Dimebonics ML ma korpus i gryf z mahoniu, a podstrunnicę z palisandru. Na XII progu umieszczono charakterystyczną inkrustację "Dime Razor". Rolę pozostałych markerów pełnią krzyże. Sound zapewniają przetworniki Dean DMT DimeTime/Dimebucker.{M4_image 2}

Dean MAB2 to wiosło sygnowane nazwiskiem Michaela Angelo Batio. Korpus wykonany jest olchy. Na klonowym gryfie leży hebanowa podstrunnica. Przystawki, idąc od mostka, to: Dean DMT MAB "Hands Without Shadows", Dean DMT "SCVH" oraz Dean DMT "Baker Act". Grafika przypomina kadłub samolotu z charakterystycznym nitowaniem.

Dean Michael Schenker Custom Flames ma korpus i gryf z mahoniu, a podstrunnicę z palisandru. Funkcję markerów pełnią tradycyjne bloki z masy perłowej. Gitarę tę uzbrojono w pickupy Dean DMT Michael Schenker "Lights Out".

Kolejny instrument sygnowany nazwiskiem Dimebaga Darella nosi nazwę Razorback V 255 Blades. Gitara ma korpus i gryf z mahoniu oraz palisandrową podstrunnicę. Na dwunastym progu umieszczona została inkrustacja "Dime Razor". Przetworniki to Deany DMT DimeTime/Dimebucker. Grafika to zbiór narzędzi tak ostrych, że łatwo się skaleczyć podczas grania...

Dean Leslie West 40th Annivesary to gitara w stylu "single-cut". Na mahoniowym korpusie położono płytę z klonu klasy AAAAA, ozdobioną pacyfką z masy perłowej. Na mahoniowym gryfie naklejono hebanową podstrunnicę z inkrustacją "Leslie West". Za dźwięk odpowiedają humbuckery Dean DMT Leslie West "Mountain of Tone".

Dean Vendetta Resurrection to kolejne wiosło ozdobione rasowym, czaszkowym motywem. Korpus tej gitary wykonany został z mahoniu. Na klonowy, gryf przechodzący przez korpus, naklejona została palisandrowa podstrunnica. Drgania ze strun zbierają firmowe przystawki Dean DMT "Time Capsule".

Na koniec przedstawiamy dwie gitary sygnowane przez naszego ulubionego, thrashowego wioślarza - Dave'a Mustaine'a. Co więcej, Deany VMNT "Rest In Peace" i "United Abominations" to hołd dla naszych dwóch ulubionych płyt zespołu Megadeth. Obie gitary mają mahoniowe korpusy. Pierwsza ma gryf mahoniowy, a podstrunnicę z hebanu. Druga ma gryf klonowy i palisandrową podstrunnicę. Pierwszą napędzają humbuckery Dave Mustaine Duncan Live Wire , a drugą Dean DMT Design. 

Więcej informacji:
{LINK:www.deanguitars.com}

Dystrybutor: FX Music
WWW: {LINK:www.fxmusic.pl}
tel./fax +48 (084) 639 39 65
ul. Piłsudskiego 53
22-400 Zamość

 

(K. I.)