Dusty Hill nie żyje. Basista ZZ Top miał 72 lata

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Dusty Hill nie żyje. Basista ZZ Top miał 72 lata

Dusty Hill nie żyje. Muzyk, kompozytor, basista, wokalista oraz klawiszowiec grupy ZZ Top. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych brodaczy na świecie miał 72 lata.

28 lipca 2021 zmarł Dusty Hill, wieloletni basista ZZ Top. Informację o jego śmierci podali pozostali członkowie zespołu na socialmediach.

ZZ Top to powstała w 1969 roku amerykańska grupa rockowa, grająca muzykę z pogranicza hard rocka, bluesa i southern rocka. Trio tworzą Billy Gibbons, Dusty Hill oraz Frank Beard i choć zespół istnieje nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat, nie zaszła w nim ani jedna zmiana personalna. Okresem największych sukcesów grupy była połowa lat osiemdziesiątych, kiedy to promowany wieloma teledyskami krążek "Eliminator" stał się prawdziwym przebojem. Kapela ma na swoim koncie 15 albumów, sprzedanych łącznie w 50-milionowym nakładzie. Ostatni z nich - "La Futura" został wydany w 2012 roku.

W 2019 roku zespół obchodzi swoje 50-lecie istnienia. Z tej okazji wyruszył w ogromną trasę po całym świecie. 13 sierpnia miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o zespole ZZ Top: "That Little Ol' Band from Texas".