Joey Jordison nie żyje. Miał 46 lat

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Joey Jordison nie żyje. Miał 46 lat

Perkusista i założyciel Slipknota, Joey Jordison nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 46 lat

Informację podał Rolling Stone, powołując się na przedstawiciela rodziny. W oświadczeniu czytamy, że Jordison spokojnie zmarł we śnie w poniedziałek, 26 lipca 2021.

Śmierć Joey'a pozostawiła nas z pustymi sercami i uczuciem nieopisanego smutku

- napisała rodzina w oświadczeniu dla prasy.

Rodzina napisała również, że odprawi prywatną ceremonię pogrzebową i prosi media oraz opinię publiczną o uszanowanie ich życzeń.

Joey Jordison nie żyje

Metalowy zespół z Iowa powstał w 1995 roku, a grupa rozstała się z Jordisonem w 2013 roku. Powodem rozstania była rzadka choroba neurologiczna, poprzeczne zapalenie rdzenia, przez którą perkusista utracił władzę w nogach.

Jordison był ze Slipknotem wydał kilka albumów, które podbiły listy przebojów. Grupa była również nominowana do 10 nagród Grammy.

Amerykański muzyk Joey Jordison, znany też jako Superball urodził się 26 kwietnia 1975 roku. Grał i występował gościnnie w takich zespołach jak Korn, Metallica czy Rob Zombie. Był gitarzystą w Murderdolls, ale największą sławę przyniosła mu współpraca z grupą Slipknot, gdzie występował w charakterystycznej masce kabuki. Od 2016 roku jednocześnie gra w dwóch grupach: VIMIC i Sinsaenum. W 2016 roku odebrał statuetkę na Metal Hammer Golden Gods Awards, gdzie został uznany za najlepszego perkusistę ostatnich 25 lat.