Łydka Grubasa prezentuje wideo do "Ona mówi"

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Łydka Grubasa prezentuje wideo do "Ona mówi"

W piątek 11 czerwca 2021 swoją premierę miał kolejny teledysk Łydki Grubasa. Zobaczcie wideo do "Ona mówi"!

Formacja Łydka Grubasa udostępniła w sieci oficjalny teledysk do kawałka "Ona mówi". Grupa przyzwyczaiła swoich fanów do szyderczych piosenek i groteskowych teledysków z dużą dawką humoru i dystansem do podejmowanego tematu.

Łydka Grubasa prezentuje nowe wideo

Łydka nigdy nie bała się tematów wzbudzających silne emocje, a czasem i kontrowersje. Jak podkreśla Bartosz "Hipis" Krusznicki, wokalista grupy, wypaczone, zbyt dosłowne rozumienie utworów nierzadko owocowało wycelowanym w stronę zespołu hejtem.

Byliśmy już okrzykiwani antysemitami, niepolakami, ateuszami, islamofobami, homofobami – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tym razem przylepiono nam łatkę feministów. Czasy się zmieniają, dzisiaj He-Man ma problem z jedną pompką, a jaskiniowiec nie wie, za który koniec złapać maczugę. Kobiety za to przeszły niesamowitą ewolucję- dzisiaj to one tatuują się po brwi i zapijają gorzałę benzyną. Bohater naszego teledysku na własnej skórze przekona się, co prezentuje sobą dzisiaj piękniejsza połowa ludzkości. Vivat, baby!

- mówi "Hipis"

Będą oczywiście Babeczki. Będzie pite i tańcowane, będzie odrobina przemocy i wiadro ostrej amunicji. Teledysk zrobiliśmy własnymi siłami i za własne środki, angażując głównie znajomych. Rezultat jest wyśmienity, lekki i naturalny, w czym olbrzymia zasługa Aktorek, Aktorów i naszego nadwornego reżysera – Pawła Kukucia. Resztę obejrzyjcie sami.

- dodaje Dominik "Długi" Skwarczyński, klawiszowiec.

Łydka Grubasa wyrusza w minitrasę

Zespół równolegle odpala serię koncertów, które odbywać się będą od teraz przez prawie cały okres wakacyjny.

Ruszamy w Polskę grać utwory! Choć w przepisach dotykających branży muzyczno-eventowej wciąż widzimy chaos, brak logiki i dużo niejasności, nie chcemy siedzieć i narzekać. Trasa jest już zaklepana. Jedziemy do ludzi nieść im energię i pozytywny flow, z którego słynie ten zespół. Zapraszamy wszystkich serdecznie- przyjdźcie na nasze koncerty! Będą to niezapomniane wydarzenia, po których Wasze łydki długo będą dochodzić do stanu wyjściowego... a teledysk do "Ona Mówi" powinien Was pozytywnie na te koncerty nakręcić!

- zapowiada Marcin Koćmierowski, manager grupy.

Terminy:

12.06 Kraków - Studio + Transgresja
18.06 Zabrze - CK Wiatrak + Transgresja
4.07 Wrocław - 3Majówka
9.07 Poznań - Skwer Play + Transgresja
10.07 Warszawa - Gramy doWoli + Transgresja
16.07 Sułomino - Piknik Western
17.07 Dąbie k. Zielonej Góry + Transgresja
20.08 Gliwice - Arena Gliwice + Transgresja
21.08 Cieszanów - CieszFanów Festiwal

Bilety są dostępne na wydarzeniach lub na stronie internetowej kapeli https://lydkagrubasa.pl/koncerty/