Łydka Grubasa wyrusza w mini trasę po Polsce

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-06-09
Łydka Grubasa wyrusza w mini trasę po Polsce

Łydka Grubasa działa od 2002 roku w Olsztynie. Pierwotnie zespół ten miał być swoistym "żartem koncertowym" towarzyszącym powstałemu wcześniej zespołowi thrashmetalowemu Respite grającemu w takim samym składzie.

Muzyka grana przez zespół określana jest mianem "rocka kulinarno-publicystycznego", będącego mieszaniną rocka, rocka alternatywnego i heavy metalu. Grupa wyróżnia się osobliwymi (często wulgarnymi), humorystycznymi i satyrycznymi tekstami.

Łydka Grubasa wyrusza w minitrasę

Pierwszy, studyjny album Łydki Grubasa ukazał się w 2010 i zatytułowany był Bąż Woa. Po wydaniu pierwszego albumu zespół rozpoczął okres intensywnego rozwoju i wzrostu jego popularności. W 2013 ukazał się kolejny album studyjny – Perpetuum Debile. W 2017 ukazał się album O-dur C-ból, a na początku 2020 miała miejsce premiera najnowszego albumu Socjalibacja. Wszystkie płyty zostały w miarę ciepło przyjęte przez recenzentów, którzy docenili, że Łydka Grubasa w swych albumach również miesza wiele różnych gatunków muzycznych, takich jak reggae, folk metal czy groove. Podkreślono również przesłanie piosenek, które swoimi satyrycznymi tekstami krytykują instytucje takie jak ZUS, poruszają temat emancypacji osób transseksualnych, przypominają o problemach imigracji, czy mówią o wszechobecności mediów społecznościowych i pseudonauki oraz ich wpływie na nasze życia. Poza tym, w 2019 ukazała się także płyta koncertowa Pol’and’Rock 2019 Live.

W 2011 zespół wziął udział w Pol’and’Rock Festival (wtedy Przystanek Woodstock). Na festiwal zespół powrócił w 2018 i dotychczas obecny był także w 2019 i 2020. W 2019 grupa zdobyła również nagrodę Złotego Bączka.

Grupa Łydka Grubasa wyrusza w trasę koncertową po Polsce:

  • 12.06 Kraków - Studio + Transgresja
  • 18.06 Zabrze - CK Wiatrak + Transgresja
  • 4.07 Wrocław - 3Majówka
  • 9.07 Poznań - Skwer Play + Transgresja
  • 10.07 Warszawa - Gramy doWoli + Transgresja
  • 16.07 Sułomino - Piknik Western
  • 17.07 Dąbie k. Zielonej Góry + Transgresja
  • 20.08 Gliwice - Arena Gliwice + Transgresja
  • 21.08 Cieszanów - CieszFanów Festiwal

Bilety są dostępne na wydarzeniach lub na stronie internetowej kapeli https://lydkagrubasa.pl/koncerty/

Koncerty

Łydka Grubasa - Zabrze

Łydka Grubasa - Kraków

Łydka Grubasa - Wrocław

Łydka Grubasa - Poznań

Łydka Grubasa - Gliwice

Łydka Grubasa - Cieszanów