Gitarowy Rekord Świata online: harmonogram i akcje towarzyszące

Newsy
Gitarowy Rekord Świata online: harmonogram i akcje towarzyszące

Już w piątek, 1 maja, odbędzie się 18. edycja Gitarowego Rekordu – po raz pierwszy w historii w całości online. Prezentujemy harmonogram tego wydarzenia.

Transmisja na żywo rusza 1 maja o 12:00 na stronie www.heyjoe.pl. Koncert otworzy Leszek Cichoński, dyrygent gitarowej orkiestry i pomysłodawca Rekordu. O godz. 13:00 rozpocznie się blok poświęcony Hendrixowi – w tym roku mija 50 lat od śmierci artysty. Usłyszymy takie kawałki jak “Foxy Lady” czy “Thanks Jimi”.

Około godz. 14:30 na scenę wkroczy Jose Torres – wybrzmią największe przeboje Carlosa Santany. Po godz. 15:00 Sebastian Riedel zaśpiewa “W życiu piękne są tylko chwile” – jeden z najpiękniejszych hitów polskiego rocka. Utwór dedykowany będzie personelowi medycznemu na całym świecie. Chwilę później członkowie Budki Suflera – Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski wraz z Bartem Sosnowskim wykonają utwór “Jest taki samotny dom” w hołdzie dla Romualda Lipki.

O godz. 15:45 rozpocznie się finałowa próba generalna (wcześniejsze odbędą o 14:00 i 15:00), a o 16:00 historyczna próba bicia Gitarowego Rekordu Świata online! Wśród artystów, którzy potwierdzili swój udział w imprezie są także m.in. Jennifer Batten, Joulie Fox, Mrozu, L.U.C, Stan Skibby, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Piotr Łukaszewski, Łukasz Łyczkowski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni i Michael Molenda. Część z nich gościć będziemy online w studiu festiwalowym, którego gospodarzem będzie Paweł Gołębski.

Gramy w oknach, na balkonach, w ogrodach! I pozujemy do zdjęć!

Żeby wziąć udział w Rekordzie, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Akordy do piosenek dostępne są na oficjalnej stronie festiwalu festiwalu w zakładce: ZAGRAJ Z NAMI. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar oraz pozostałe instrumenty strunowe. Do zabawy będzie można dołączyć również z innymi instrumentami, jak skrzypce czy harmonijka.

1 maja należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres gramy@heyjoe.pl. Karty uczestnictwa są do pobrania na oficjalnej stronie festiwalu. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty. Organizatorzy zachęcają do wysyłania zdjęć i filmów (w poziomie) ze wspólnego grania na adres: gitarowy.2020@gmail.com oraz dzielenia się nimi na wydarzeniu na Facebooku i na Instagramie (#gitarowyrekord).

Wrocławianie, którzy będą grać na balkonach lub w oknach mogą przyłączyć się do specjalnego gitarowego wydania akcji Quarantanamera – należy zgłosić się przez formularz dostępny pod linkiem, a uśmiechnięta ekipa z fotografem na czele zjawi się pod danym adresem i wykona pamiątkowe zdjęcia z historycznej majówki! Później będzie można je obejrzeć w mediach społecznościowych.

Oglądaj transmisję: 

 

Program – najważniejsze wydarzenia

12.00 Rozpoczęcie – trochę wspomnień i realia obecnych czasów
12.15 Nauka utworów: „Hej Joe”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Jest taki samotny dom”
12.45 Rozmowa z Leszkiem Cichońskim, pomysłodawcą imprezy i dyrygentem gitarowej orkiestry
13.05 50 lat później – koncert Thanks Jimi, w roli Jimiego Hendrixa – Stan Skibby
13.25 Fundacja Zobacz Mnie – gitarzyści wpierają potrzebujących
13.35 Wspólne granie z zaproszonymi gośćmi
14.00 Pierwsza próba generalna – gramy w oknach i na balkonach!
14.10 Finał konkursów na gitarę z byle czego i najlepsze przebranie
14.25 Viva Santana! – przeboje Carlosa Santany feat. Jose Torres
15.00 Druga próba generalna – gramy w oknach i na balkonach!
15.10 Cała Polska dla medyków! – gramy razem z Sebastianem Riedlem „W życiu piękne są tylko chwile”
15.15 Pożegnanie Romualda Lipki – razem z muzykami Budki Suflera gramy „Jest taki samotny dom, śpiewa Bart Sosnowski
15.35 Wspólne granie z zaproszonymi gośćmi
15.45 Finałowa próba generalna – gramy „Hey Joe” w oknach i na balkonach!
16.00 Bicie Gitarowego Rekordu Świata Online A.D. 2020 !!!
16.10 Odczytanie oficjalnego wyniku i pożegnanie gestem UNI-VIBE!
16.15 Gramy na bis! Do zobaczenia za rok we Wrocławiu!

Uwaga: podane godziny są orientacyjne, w przypadku nieprzewidzianych okoliczności program może ulec zmianom.

 

 

Pomóż dzieciakom i wygraj unikatową gitarę!

Podczas Gitarowego Rekordu Świata trwać będzie akcja charytatywna na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji Zobacz Mnie. Każdy, kto przekaże darowiznę o wartości minimum 25 zł, będzie miał szansę wygrać unikatową gitarę projektu Szymona Chwalisza, twórcy legendarnych woodstockowych gitar. Wyjątkowy projekt artysty namalowany na gitarze to obraz opustoszałego wrocławskiego Rynku w czasach kwarantanny – miejsca, które od lat gromadzi tysiące ludzi, a dziś jest puste jak nigdy wcześniej. Szczegóły www.zobaczmnie.org i www.heyjoe.pl.

 

 

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal potrzebne będą minimum 7424 gitary.

 

Więcej informacji na www.heyjoe.pl oraz www.facebook.com/GitarowyRekord