Wacław "Vogg" Kiełtyka w składzie Machine Head

Newsy
Wacław "Vogg" Kiełtyka w składzie Machine Head

Lider Decapitated, Wacław "Vogg" Kiełtyka, dołączył do amerykańskiej formacji Machine Head!

Wraz z polskim gitarzystą skład grupy, tworzonej przez Robba Flynna (wokal, gitara) i Jareda MacEacherna (bas), zasilił perkusista Matt Alston (Devilment, Eastern Front). Muzycy zaprezentują się już podczas pierwszej części trasy zespołu zorganizowanej z okazji 25 lecia klasycznego debiutu "Burn My Eyes". Trasa startuje 5 października we Freiburgu, a do Polski grupa zawita 18 i 19 października, gdzie wystąpi w Gdańsku i Warszawie.

Trzygodzinne koncerty będą składać się z dwóch części - pierwszej złożonej z nowszych kompozycji grupy, takich jak "Imperium", "Halo" czy "The Blood, The Sweat, The Tears". Właśnie w ramach tego setu na scenie zaprezentują się Vogg i Alston. Druga część występów to odegrany w całości krążek "Burn My Eyes" z Chrisem Kontosem na perkusji i gitarzystą Loganem Maderem.

Vogg napisał w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku: "Gra na tej samej samej scenie ze wspaniałym Machine Head jest dla mnie wielkim zaszczytem. Dorastałem na muzyce tego zespołu, więc byłem zachwycony, kiedy dowiedziałem się, że dołączę do niego podczas trasy. W wieku trzynastu lat uczyłem się piosenek z albumu „Burn My Eyes”, który do dziś jest jedną z moich ulubionych płyt i która wywarła ogromny wpływ na moje gitarowe umiejętności. Machine Head jest nie tylko zespołem, to instytucja wciąż kształtująca współczesną metalową scenę, dlatego dla mnie, jako muzyka i fana metalu, bycie małą częścią tego procesu jest czymś wyjątkowym. Współpraca z tak profesjonalnym teamem będzie dla mnie ogromną lekcją i doświadczeniem. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia tej przygody".

 

Foto: Dariusz Ptaszyński