Posłuchaj "Big Town Playboy" Keitha Richardsa

Newsy
Posłuchaj "Big Town Playboy" Keitha Richardsa

Można już posłuchać kompozycji "Big Town Playboy", która zapowiada zaplanowaną na marzec reedycję solowego debiutu Keitha Richardsa, "Talk Is Cheap" wzbogaconą o niepublikowane wcześniej utwory.

Wszystko zaczęło się w 1986 roku, kiedy macierzysty zespół Richardsa, The Rolling Stones miał przerwę w działalności. Keith, znany ze swojego niespokojnego charakteru, pracował dalej. Udało mu się zebrać wspaniały zespół, grający pod nazwą X-Pensive Winos. Za gitarę chwycił Waddy Wachtel, za perkusją zasiadł Steve Jordan, Charlery Drayton grał na basie i perkusji a skład uzupełnił wokalista i pianista Ivan Neville. Muzycy weszli razem do studia Le Studio niedaleko Quebecu w Kanadzie. Prace nad materiałem przeniosły się później na wyspę Montserrat i Bermudy. W nagraniach wzięła udział plejada gwiazd, m.in. Sarah Dash, Bootsy Collins, Maceo Parker, the Memphis Horns, Patti Sciafia i Mick Taylor. Gotowy album otrzymał tytuł "Talk Is Cheap" i ukazał się w 1988 roku.

Na potrzeby wznowienia, które ukaże się 29 marca nakładem BMG, całość materiału została zremasterowana przez Steve Jordana. Reedycja (w wersji Deluxe i Super Deluxe) zawiera sześć dodatkowych utworów – cztery z nich zostały nagrane przy udziale pianisty Johnniego Johnsona. Są to m.in. kompozycje Eddie Taylora "Big Town Playboy", "Blues Jam" i "Slim", a także cover utworu Willie Dixona napisanego dla Little Waltera "My Babe", który zapowiada wydawnictwo.

Kompozycja "Big Town Playboy" trafiła właśnie do odsłuchu:

 

"Ten album nadal jest świeży" - mówi Keith Richards. "Słuchałem go wiele razy i nigdy przez pryzmat nostalgii, w ogóle nie odbieram go w taki sposób. Płyta jest podsumowaniem tamtego czasu. Świetnie się bawiliśmy tworząc ją i to słychać.”

"Talk Is Cheap" ukaże się w wersjach: CD, winyl, Deluxe i Super Deluxe Box Set. Wersje Super Deluxe i Deluxe box set mają wyjątkowe opakowania. Zwierają też specjalne książeczki z tekstem przygotowanym przez Anthonyego DeCurtisa, który opowiada historię powstawania albumu. Dołączono również niepublikowane wcześniej zdjęcia i materiały archiwalne.

Począwszy od 22 marca odbędą się także specjalne wystawy „Final Five” z eksponatami z kolekcji Keitha. Odbędą się one w kilku topowych dla świata rock’n’rolla hotelach: the Karma Sanctum Soho in London, 25hours Bikini Hotel w Berlinie, L’Hotel Paris, O.D. Barcelona oraz Andaz West Hollywood. Tylko tam będzie można zobaczyć zbiory, które pojawią się jako reprodukcje zebrane dla dokładnie 1145 osób, które kupią wydawnictwo w wersji Super Deluxe Box Set.

Ta limitowana wersja to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Jej opakowanie zrobiono z tego samego drewna, z którego firma Fender wykonała model gitary Keitha – Telecaster Micawber. Wykonanie jednego takiego opakowania trwa około dwóch tygodni i tworzy je 37 osób z firmy Fender. “Proces starzenia materiału przebiega w bardzo wysokiej temperaturze, w specjalnym piekarniku. To wielostopniowy proces, którego szczegóły są ścisłą tajemnicą marki.” - mówi Mike Born, dyrektor w firmie Fender

Lista utworów "Talk Is Cheap" (wersja CD i winylowa)
1. Big Enough
2. Take It So Hard
3. Struggle
4. I Could Have Stood You Up
5. Make No Mistake
6. You Don’t Move Me
7. How I Wish
8. Rockawhile
9. Whip It Up
10. Locked Away
11. It Means A Lot

Bonusy (wersja Deluxe & Super Deluxe Box Set):
1. Blues Jam
2. My Babe
3. Slim
4. Big Town Playboy
5. Mark On Me
6. Brute Force

"Talk Is Cheap" w wersji Deluxe Box Set zawiera także:
• zremasterowany winyl 180g i 180g winyl z dodatkowymi materiałami
• 7" singiel Take It So Hard / I Could Have Stood You Up 
• 7" singiel Make No Mistake / It Means A Lot 
• Zremasterowany album w wersji CD i CD zawierające 6 bonusowych i niewydanych utworów
• 80 stronicową książeczkę z twardą oprawą z esejem napisanym przez Anthony'ego DeCurtisa z wywiadem z Keithem oraz rzadkie i niepublikowane dotąd zdjęcia z osobistego archiwum  
• Archiwalia: identyfikator z trasy koncertowej, dwie książeczki z tekstami, reprodukcja zaproszenia na odsłuch płyty, kostka do gitary z trasy Talk is Cheap, dwa plakaty 
• Zawartość mieści się w wyjątkowym pudełku, pokrytym materiałem wykorzystywanym do budowy futerałów Fendera.

"Talk Is Cheap" w wersji Super Deluxe box set to:
• Wersja limitowana i ponumerowana
• Zawiera wszystkie materiały z wersji Deluxe Box set
• Zawartość mieści się w wyjątkowym pudełku, nawiązującym do wykończenia gitary Keitha, Fender Micawber i wykonanym ręcznie z jesionu w kalifornijskim Custom Shopie Fendera.

 

Zdjęcie: Alastair Thain