Dave Grohl prezentuje mini dokument 'Play'

Newsy
Dave Grohl prezentuje mini dokument 'Play'

Można już zobaczyć zrealizowany przez Dave'a Grohla mini dokument 'Play', w skład którego wchodzi 23 minutowa, tytułowa kompozycja.

Trwający nieco ponad pół godziny film zaczyna się wprowadzeniem, w którym Dave Grohl opowiada o swojej miłości do muzyki. "Dla każdego muzyka, niezależnie, czy starego czy młodego, piękne studio nagrań pełne instrumentów jest jak plac zabaw. Ja czuję się w mim jak dzieciak w sklepie ze słodyczami."

"Większość muzyków wciąż ugania się za kolejnymi wyzwaniami. Nigdy nie czujesz się odpowiednio usatysfakcjonowany, podobnie jak nigdy nie masz wrażenia, że osiągnąłeś poziom mistrzowski w grze na instrumencie".

Drugą część dokumentu stanowi długa, trwająca 23 minuty kompozycja, w której Grohl zagrał na wszystkich instrumentach. Ciekawa była realizacja nagrań. Tak nieco wcześniej zapowiadał ją lider Foo Fighters: "Zacznę grać, a zegar zacznie tykać. Nagram pierwszą partię perkusji, następnie przejdę do drugiego zestawu i zagram kolejną partię bębnów, która będzie następować po pierwszej. To samo zrobię z gitarami - wszystkie będą pełnić swoją rolę w innym momencie kompozycji".

Taki sposób realizacji można zobaczyć na stronie https://play.roswellfilms.com/ Można tam posłuchać "Play" z podziałem na ścieżki poszczególnych instrumentów oraz zobaczyć ujęcia z samodzielnie wybranych kamer.

Dave Grohl nie tylko odpowiadał za odegranie utworu, ale również wyreażyserował film, który można już zobaczyć. Nad jego realizacją muzyk współpracował z Markiem Monroe, scenarzystą dokumentu HBO "Foo Fighters: Sonic Highways". Tak prezentuje się efekt końcowy:

 

Więcej o projekcie: https://play.roswellfilms.com/

Play ukaże się również 28 września na limitowanym winylu.