High On Fire prezentuje "Electric Messiah"

Newsy
High On Fire prezentuje "Electric Messiah"

Kalifornijskie trio High On Fire zaprezentowało teledysk do utworu tytułowego pochodzącego z zaplanowanej na październik nowej płyty zespołu.

Następca krążka "Luminiferous" z 2015 roku będzie nosić tytuł "Electric Messiah" i ukaże się 5 października nakładem wytwórni eOne.

Płyta poświęcona jest pamięci Lemmy'ego z Motorhead. "Miałem sen o Lemmym - mówi lider, gitarzysta i wokalista zespołu, Matt Pike. "Kiedy Lemmy jeszcze żył ciągle mnie do niego porównywano. Dlatego przyśnił mi się Lemmy, który był nieźle na mnie wkurzony i obrzucił mnie bluzgami. Nie chodzi o to, że mnie nie akceptował, po prostu zaczął mnie prześladować. Ta piosenka to moje przesłanie dla świata, że nigdy nie próbowałem wejść w buty Lemmy'ego, ponieważ Lemmy to Lemmy. Chciałem w najlepszy sposób złożyć mu hołd. Tytuł "Electric Messiah" okazał się tak dobry, że reszta chłopaków stwierdziła, że właśnie tak powinniśmy nazwać cały album."

 

"Electric Messiah" powstał pod producenckim okiem Kurta Ballou (Converge, Kvelertak, Trap Them, Code Orange), który wyprodukował dwa poprzednie krążki High On Fire - "Luminiferous" i "De Vermis Mysteriis". Matt Pike: "Kurt ma do nas dobrą rękę. Świetnie nam się z nim pracuje. Nawet jeśli w trakcie nagrań pojawiają się jakieś różnice zdań, on rozumie naszą muzykę. Kontynuujemy współpracę z Kurtem ponieważ jeszcze nie nagraliśmy z nim złej płyty."

"Nasz zespół ewoluuje - dodaje Pike. "Jak na razie to najlepszy album jaki nagrałem z High On Fire. Stajemy się coraz lepsi i staramy się przeskoczyć samych siebie. To nie oznacza, że nasze stare materiały stały się przez to gorsze. Po prostu za każdym razem czynimy progres zamiast wypalić się, co często przytrafia się innym zespołom. Ta płyta jest kurewsko doskonała. Uwielbiam wszystko, co się na niej znalazło i niczym się nie przejmuję. To wspaniale, kiedy możesz tak myśleć o swojej płycie."

Lista utworów:

01. Spewn From The Earth
02. Steps Of The Ziggurat/House Of Enlil
03. Electric Messiah
04. Sanctioned Annihilation
05. The Pallid Mask
06. God Of The Godless
07. Freebooter
08. The Witch And The Christ
09. Drowning Dog

Już na przełomie września i października High on Fire wraz z Enslaved wystąpi na dwóch koncertach w Polsce:

30 września 2018
Poznań / U Bazyla, ul. Norwida 18A

Wydarzenie na Facebooku

1 października 2018
Warszawa / Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

Wydarzenie na Facebooku

Bilety: 
80 zł – przedsprzedaż, 
90 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions