Vale Of Tears - nowy singiel Riverside!

Newsy
Vale Of Tears - nowy singiel Riverside!

Zespół Riverside zaprezentował nowy singiel "Vale Of Tears". Utwór jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego siódmego studyjnego albumu formacji, który będzie nosić tytuł „Wasteland”.

„Wasteland” ukaże się 28 września 2018 dzięki Mystic Production (Polska) oraz Inside Out Music (świat). To pierwszy studyjny album skomponowany już bez udziału tragicznie zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty Riverside Piotra Grudzińskiego. Tym razem zespół zdecydował się nagrać płytę jako trio przy udziale zaproszonych gości. Okładkę nowego albumu stworzył współpracujący od wielu lat z Riverside amerykański artysta Travis Smith (Opeth, Devin Townsend).

W utworze "Vale Of Tears", który promuje album, gościnne solo nagrał Mateusz Owczarek.

 

Tytuły utworów "Wasteland":

1. The Day After
2. Acid Rain
3. Vale Of Tears
4. Guardian Angel
5. Lament
6. The Struggle For Survival
7. River Down Below
8. Wasteland
9. The Night Before

Mariusz Duda o tematyce albumu: "Tematyka „post-apokaliptyczna” chodziła za mną już od dawna - książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to Riverside rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania, ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż Riverside, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie. Wszyscy artyści podczas promocji nowych płyt mówią o tym, że stworzyli swoje najlepsze dzieło. Ja tego nie powiem, bo wszystko co udało nam się do tej pory napisać, było bardzo dobre, wyjątkowe i na poziomie. Jednak takiego ładunku emocjonalnego, jaki ma miejsce na najnowszym albumie, nie było jeszcze nigdy, i najprawdopodobniej nigdy już nie będzie. „Wasteland” to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, co to być może powstaje raz na całe życie".

W październiku 2018 rusza europejska trasa koncertowa „Wasteland Tour”, promująca najnowsze wydawnictwo zespołu. W Polsce Riverside wystąpi w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Krakowie i Warszawie.

12.10 - B90 / Gdańsk
13.10 - Tama / Poznań
14.10 - A2 / Wrocław
16.10 - Miasto Ogrodów / Katowice
17.10 - Magnetofon / Łódź
18.10 - Od Nowa / Toruń
20.10 - Studio / Kraków
21.10 - Hala Koło / Warszawa

Bilety dostępne na: https://riversideband.pl/en/gigs