Debiutancki album Ian Gillan and The Javelins w sierpniu

Newsy
Debiutancki album Ian Gillan and The Javelins w sierpniu

Już 31 sierpnia ukaże się debiutancki album zespołu Ian Gillan and The Javelins, w szeregach którego występuje wokalista Deep Purple, Ian Gillan.

The Javelins to zespół, który powstał na początku lat '60 i inspirował się popem, soulem, jazzem i bluesem. Muzycy grali utwory swoich bohaterów, dodając do nich swój styl, jeździli od miasta do miasta zbierając coraz większą publiczność. The Javelins z każdym dniem zyskiwali coraz większą lokalną sławę i to w tym zespole Ian Gillan odkrył samego siebie i przede wszystkim „znalazł” swój głos. Kilka lat przed tym, gdy został wokalistą jednego z największych zespołów w historii rocka - Deep Purple.

„Współczesne nagrania The Javelins to obraz naszych setlist mniej więcej z 1963 roku, gdy miałem 18 lat. Teraz, kilka lat później, miałem przywilej i przyjemność pograć ze starymi kumplami tworzącymi ten zespół: Gordonem Fairminerem (gitara), Tony Taconem (gitara), Tony Whitfieldem (bas) i Keithem Roachem (perkusja). Wyszła z tego cała płyta” - opowiada Ian Gillan. Gościnnie na krążku pojawia się także Don Airey, klawiszowiec Deep Purple.

Album Ian Gillan and the Javelins to hołd dla takich artystów jak Chuck Berry, Jerry Lee Levis, The Drifters, Ray Charles, Budy Holly czy Bo Diddley. Płyta została nagrana w ciągu czterech dni w studio w Hamburgu, gdzie instrumenty, mikrofony, kartki z tekstami i wspomnienia były jedynymi narzędziami użytymi w nagraniach.

Płytę zwiastuje utwór „Do You Love Me”.

 

Album, który Gillan opisuje jako „kolekcję chwytliwych rytmów i znakomitych melodii”, będzie dostępny jako CD, LP oraz w wersji elektronicznej.

Lista utworów:

1. Do You Love Me
2. Dream Baby (How Long Must I Dream)
3. Memphis, Tennessee
4. Little Egypt (Ying-Yang)
5. High School Confidential
6. It’s So Easy!
7. Save The Last Dance For Me
8. Rock and Roll Music
9. Chains
10. Another Saturday Night
11. You’re Gonna Ruin Me Baby
12. Smokestack Lightnin’
13. Hallelujah I Love Her So
14. Heartbeat
15. What I’d Say
16. Mona (I Need You Baby)