Deep Purple: "InFinite" już w sklepach

Newsy
Deep Purple: "InFinite" już w sklepach

Już dziś swoją premierę ma długo oczekiwany album Deep Purple zatytułowany "InFinite".

"InFinite" ukazuje się 7 kwietnia 2017 r. nakładem earMUSIC.

Ian Gillan mówi o tytule płyty: "Jeśli weźmiesz to dosłownie, możesz całkiem słusznie pomyśleć, że "Finite" opisuje życie Deep Purple, w wyraźnym początkiem i mglistym końcem. Ale co z "in"? Słowo "inFinite" jest trójwymiarowe, jest mieczem obosiecznym. Opisuje coś, co trwa wiecznie i rozchodzi się we wszystkich kierunkach."

Wydawnictwo dostępne jest aż w pięciu różnych wersjach: CD, CD + DVD, 2LP, limitowane CD + DVD + t-shirt oraz box zawierający CD, DVD, 2LP, album koncertowy "The Now What?! Live Tapes Vol. 2", t-shirt i kolekcjonerskie gadżety.

Na DVD znajduje się 97 minutowy film dokumentalny zatytułowany "From Here To inFinite", który doskonale pokazuje proces tworzenia i nagrywania nowego albumu Deep Purple. Muzycy po raz pierwszy pozwolili, aby w trakcie pracy w studio obecne były kamery. Przez wiele lat nikt nie towarzyszył zespołowi podczas procesu powstawania i nagrywania płyt.

Album promuje video "All I Got Is You", które zawiera sceny z filmu "From Here To inFinite"


W ramach trasy "Long Goodbye Tour" Deep Puplą przyjadą do Polski na 2 koncerty: 23 maja zagrają w Łodzi w Atlas Arenie, a dzień później, 24 maja, w katowickim Spodku.