Steve Rothery na warsztatach Polsce

Newsy
Steve Rothery na warsztatach Polsce

6 maja 2018 w klubie VooDoo w Warszawie odbędzie się spotkanie oficjalnego fanklubu Marillion - The Web Poland z udziałem gościa specjalnego - Steve'a Rothery.

Steve Rothery opowie o swojej wieloletniej przygodzie z gitarą, udzieli porad i praktycznych wskazówek oraz pokaże gitarowe zagrywki. Będą charakterystyczne solówki oraz fragmenty utworów wykonywane na żywo. Oczywiście artysta odpowie na każde zadane pytanie. Prawdopodobnie usłyszymy także kilka utworów Marillion. Po warsztatach artysta opowie o swojej pasji fotograficznej, zaprezentuje najciekawsze zdjęcia z przygotowywanego do wydania drugiego tomu swoich fotografii "Postcards from the Road" oraz spotka się z członkami fanklubu. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich chętnych.

Bilety na wydarzenie w cenie 80 PLN (do 28 lutego 2018, później 90 PLN, dla członków The Web Poland ceny odpowiednio 50 PLN i 60 PLN) dostępne będą jedynie poprzez stronę internetową The Web Poland: http://www.thewebpoland.pl/steve-rothery-w-polsce/

Wydarzenie na Facebooku

Steve Rothery - gitarzysta, założyciel i najdłużej występujący w zespole członek brytyjskiej grupy rockowej Marillion. Urodził się 25 listopada 1959 roku w Brampton, Yorkshire i od najmłodszych lat interesował się grą na gitarze. W wieku szesnastu lat głównie ćwiczył i doskonalił swój warsztat. Pewnego razu w gazecie muzycznej "Melody Maker" zwrócił uwagę na ogłoszenie zespołu o dziwnej nazwie SilMarillion, który szukał gitarzysty. Steven został do niego przyjęty, zespół szybko zmienił nazwę na Marillion i w dość krótkim czasie stał się najważniejszym reprezentantem nurtu neo-prog rocka lat '80. Do dziś grupa wydała 18 płyt długogrających, a zespół sprzedał ponad 15 milionów płyt na całym świecie.

Steve Rothery poza macierzystą grupą wydał (pod szyldem The Wishing Tree) dwa akustyczne albumy w duecie z amerykańską wokalistką Hannah Stobart oraz we wrześniu 2014 roku solowy album instrumentalny "The Ghosts of Pripyat", z gościnnym udziałem Steve'a Hacketta i Stevena Wilsona. W 2011 roku Steve założył British Guitar Academy, z którą w ramach serii warsztatów gitarowych dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z pasjonatami gry na gitarze. Warsztaty rozwijają nie tylko technikę, ale i kreatywność i indywidualność. Obok Stevena w British Guitar Academy udzielają (lub udzielali się) jeszcze m.in. Aziz Ibrahim (Simply Red, Stone Roses, Ian Brown), Michael Casswell (Brian May Band, Cozy Powell Band), Dave Foster (Mr So & So) czy Rob Harris (Jamiroquai).

Artysta oprócz muzyki ma jeszcze drugą olbrzymią pasję - jest nią fotografowanie. W marcu 2016 roku ukazał się pierwszy tom "Postcards from the Road" - olbrzymiego zbioru zdjęć Steve'a, w którym znaleźć można fotografie z lat młodzieńczych, poprzez te wykonywane we wczesnym okresie działalności Marillion, kończąc na 1993 roku. Premiera drugiego tomu "Postcards" zaplanowana jest za kilkanaście tygodni.