Joe Perry - solowy album w styczniu

Newsy
Joe Perry - solowy album w styczniu

Już 19 stycznia ukaże się nowy solowy album legendarnego gitarzysty Aerosmith, Joe Perry'ego zatytułowany "Sweetzerland Manifesto".

"Sweetzerland Manifesto" będzie pierwszym solowym albumem gitarzysty od czasu wydanego w 2009 roku "Have Guitar, Will Travel".

Na krążku znajdzie się 10 utworów, których autorem lub współautorem jest Joe Perry. Za partie wokalne odpowiadają zaproszeni artyści - wokalista Cheap Trick, Robin Zander, New York Dolls - David Johansen oraz Terry Reid - za wyjątkiem dwóch kompozycji instrumentalnej oraz coveru "Eve Of Destruction", w którym zaśpiewał sam Joe Perry, a na perkusji zagrał Johnny Depp.

Depp jest również producentem wykonawczym płyty, która została nagrana w Studio 1480 w Los Angeles. Producentem materiału jest jest Joe Perry oraz Bruce Witkin. Współautorem i współproducentem niektórych kompozycji jest Jack Douglas. W nagrywaniu materiału wzięli również udział perkusista Zak Starkey oraz synowie Perry'ego - Tony i Roman, odpowiadający za klawisze i programowanie perkusji.

Lista utworów:

01. Rumble In The Jungle (instrumental)
02. I'll Do Happiness (feat. Terry Reid)
03. Aye, Aye, Aye (feat. Robin Zander)
04. I Wanna Roll (feat. David Johansen)
05. Sick & Tired (feat. Terry Reid)
06. Haberdasher Blues (feat. David Johansen)
07. Spanish Sushi (instrumental)
08. Eve Of Destruction (feat. Joe Perry)
09. I'm Going Crazy (feat. David Johansen)
10. Won't Let Me Go (feat. Terry Reid)

Zdjęcie: Robert Wilk