Show Me A Leader - nowy teledysk Alter Bridge

Newsy
Show Me A Leader - nowy teledysk Alter Bridge

Alter Bridge zaprezentował video do singlowego utworu "Show Me A Leader" zapowiadającego nadchodzący album zespołu "The Last Hero".

Autorem koncepcji animowanego teledysku, który obrazuje historię opowiedzianą w tekście utworu, jest zespół oraz reżyser Zev Deans. Video prezentuje świat pogrążony w kryzysie i opanowany przez polityków (pokazanych tu jako postaci z megafonami zamiast głów), którzy karmią społeczeństwo szkodliwą propagandą. Odpowiedzią na nią jest występ zespołu grającego na dachu budynku.

Mówi Myles Kennedy: "Tekst utworu opowiada o frustracji, którą odczuwa wielu ludzi w związku z kondycją dzisiejszego świata. Świat potrzebuje dziś godnego zaufania, efektywnego lidera, a nie żenującego politycznego spektaklu, który jest kpiną z naszego systemu."

"The Last Hero" ukaże się 7 października nakładem Napalm Records. Zespół w składzie Myles Kennedy (wokal/gitara), Mark Tremonti (gitara/wokal), Brian Marshall (bas) i Scott Phillips (perkusja), ponownie współpracował z Michaelem "Elvisem" Baskette, który wyprodukował wcześniejsze trzy płyty Alter Bridge "Blackbird" (2007), "AB III" (2010) i "Fortress" (2013). Masteringiem zajął się laureat Grammy, Ted Jensen.

Lista utworów:

01. Show Me A Leader
02. The Writing On The Wall
03. The Other Side
04. My Champion
05. Poison In Your Veins
06. Cradle To The Grave
07. Losing Patience
08. This Side Of Fate
09. You Will Be Remembered
10. Crows On A Wire
11. Twilight
12. Island Of Fools
13. The Last Hero

A już w kolejnym miesiącu po premierze "The Last Hero" Alter Bridge odwiedzi Polskę w ramach trasy koncertowej promującej album. Koncert odbędzie się 16 listopada w katowickim Spodku. Jako support wystąpi Like A Storm z Nowej Zelandii.

16.11.2016
Spodek, Katowice

godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

Bilety do nabycia będą na stronach: www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl,

Powiązane artykuły