Grzegorz Skawiński zagra w Warszawie [7.11] i Krakowie [8.11]

Newsy
Grzegorz Skawiński zagra w Warszawie [7.11] i Krakowie [8.11]

Już w listopadzie w Warszawie i Krakowie wystąpi Grzegorz Skawiński promujący płytę "Me & My Guitar".

Jeden z najbardziej wszechstronnych gitarzystów w historii rocka w Polsce. Założyciel i Lider takich zespołów jak Kombi, Skawalker, O.N.A., a także autor solowych albumów gitarowych, z których pierwszy, zatytułowany po prostu "Skawiński" (1989), zwrócił uwagę samego guru gitarowego, Mike'a Varney'a. Recenzja płyty Grzegorza ukazała się we wrześniu 1990 w amerykańskim miesięczniku "Guitar Player." Następne wydawnictwa wychodziły już pod szyldem Skawalker ("Skawalker" - 1992, "Sivan" - 1994 oraz "Bez Prądu" - 1994). Następnym wcieleniem Skawalkera, po dołączeniu Agnieszki Chylińskiej był zespół O.N.A. Charakterystycznymi elementami techniki gitarowej Skawy są: najlepsze legato w Polsce i szerokie zastosowanie tremolo.

Najnowsza płyta "Me & My Guitar" jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów gitarowych. Łączy w sobie elementy wielu stylów, m.in. bluesa, fusion i ciężkiego 7-strunowego metalu. Autor nie ogranicza się jedynie do gry na gitarze, ale także śpiewa w połowie utworów. Znajdzie się więc dla każdego coś miłego.

Trasa promująca najnowsze muzyczne dziecko Skawińskiego jest jedną z najbardziej profesjonalnych produkcji muzycznych ostatnich lat. Grzegorza wspierać będą:

Waldemar Tkaczyk - bas
Adam Tkaczyk - bębny
Wojtek Horny - klawisze

7 Listopada 2012 - Warszawa - Proxima
godzina: 20:00

Bilety:
50 zł - przedsprzedaż,
55 zł - w dniu koncertu
do kupienia na www.ticketteam.com.pl oraz w Empikach w całej Polsce

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

8 Listopada 2012 - Kraków - Lizard King

http://www.grzegorzskawinski.pl/