Krzysztof Zalewski i przyjaciele/Urodziny Katowic/50 lat Spodka

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-08-31
Krzysztof Zalewski i przyjaciele/Urodziny Katowic/50 lat Spodka

Wokalista i multiinstrumentalista Krzysztof Zalewski poprowadzi swoich muzycznych przyjaciół na plenerowym koncercie w Strefie Kultury z okazji Urodzin Miasta „Kocham Katowice” i 50-lecia "Spodka".


Artyści sięgną po repertuar gwiazd, które przez ostatnie 50 lat wystąpiły w słynnej hali.
 
Wśród zaproszonych gości będą:

  • Brodka
  • Grubson
  • Artur Rojek
  • Zbigniew Hołdys
  • i wielu innych

Przed głównym koncertem wystąpi Smolik / Kev Fox
 
Po Organku (2018) i Abradabie (2019) przyszła kolej na Krzysztofa Zalewskiego w roli dyrektora artystycznego głównego koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice”. Wraz z zaproszonymi przez siebie artystami przygotują specjalny program, w tym roku dedykowany przede wszystkim 50-leciu „Spodka”.
 
Kariera Krzysztofa Zalewskiego rozpędziła się na dobre w 2016 roku, gdy wydał debiutancką solową płytę „Złoto”, choć na polskiej scenie muzycznej działa od roku 2002. Umiejętnie balansuje między muzyką popularną a alternatywną, nie zatracając swoich rockowych korzeni. Wykonując z dużym sukcesem utwory Czesława Niemena w projekcie „Zalewski śpiewa Niemena”, udowodnił, że dobrze czuje się też w cudzym repertuarze.

To doświadczenie z pewnością wykorzysta w Katowicach, dla których wraz z przyjaciółmi przygotują własne interpretacje utworów gwiazd, które przez lata gościł „Spodek”. Będzie z czego wybierać, bo przez pół wieku grała tam Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner, The Cure i wielu, wielu innych. Fani Krzysztofa Zalewskiego też powinni być usatysfakcjonowani, bo artysta na pewno wykona niejeden swój utwór.

SOBOTA, 11 WRZEŚNIA 2021 O 17:00, WSTĘP WOLNY


Koncert poprowadzi red. Jan Chojnacki.
 
Wszystkie wydarzenia odbędą się zgodnie z obowiązującymi we wrześniu obostrzeniami pandemicznymi.

 

Koncerty