Gitarowy Rekord 2020 już za tydzień!

Koncerty
2020-04-24
Gitarowy Rekord 2020 już za tydzień!

Największa gitarowa orkiestra świata zagra już za tydzień. Do Gitarowego Rekordu 2020 dołączyli Jennifer Batten i Stan Skibby.

Już za tydzień odbędzie się 18 edycja Gitarowego Rekordu – po raz pierwszy w historii w całości online. Do grona wybitnych gitarzystów, którzy 1 maja zagrają jako największa gitarowa orkiestra na świecie, dołącza Jennifer Batten, znana ze współpracy z Michaelem Jacksonem, oraz Stan Skibby – sobowtór Jimiego Hendrixa. Swój udział w imprezie zadeklarowali także m.in. LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Mietek Jurecki, Tomasz Zeliszewski, Wojciech Pilichowski, Jose Torres, Sebastian Riedel i Bart Sosnowski.

 

Zagrają dla Hendrixa, Lipki i… personelu medycznego

W tym roku mija 50 lat od śmierci Hendrixa – podczas Gitarowego Rekordu usłyszymy największe przeboje artysty, w tym “Hey Joe”, “Foxy Lady” i “Voodoo Child”. Członkowie Budki Suflera – Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski wraz z Bartem Sosnowskim wykonają utwór “Jest taki samotny dom” w hołdzie dla Romualda Lipki. Z kolei Sebastian Riedel zaśpiewa “W życiu piękne są tylko chwile” – jeden z najpiękniejszych hitów polskiego rocka. Utwór dedykowany będzie personelowi medycznemu na całym świecie.

 

Gramy online! W oknach, na balkonach i w ogrodach

W tym roku nie spotkamy się na wrocławskim Rynku, ale wzorem Włoch czy Hiszpanii zagramy na balkonach, w domach i w ogrodach. Żeby wziąć udział w Rekordzie, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe.

1 maja należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres gramy@heyjoe.pl. Karty uczestnictwa są do pobrania na oficjalnej stronie festiwalu. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty. Transmisja rozpocznie się 1 maja o godz. 12:00 na stronie www.heyjoe.pl, gdzie znajdują się także akordy i szczegółowe instrukcje, jak grać (zakładka: „Zagraj z nami”).

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal potrzebne będą minimum 7424 gitary.

Więcej informacji na www.heyjoe.pl oraz www.facebook.com/GitarowyRekord

Zdjęcie: BTW photographers

Koncerty