Code Orange na jedynym koncercie w Polsce

Koncerty
2019-04-19
Code Orange na jedynym koncercie w Polsce

Już 14 czerwca w warszawskim klubie Hybrydy, na koncercie zorganizowanym przez Knock Out Productions, wystąpi amerykańska formacja Code Orange.

Kapela ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, w tym ostatni – „Forever”, który został wydany w 2017 roku nakładem Roadrunner Records i znakomicie przyjęty przez krytykę i fanów. Za jego brzmienie odpowiadał znany z Converge Kurt Ballou. W styczniu 2019 roku, pojawiły się w mediach informacje, że zespół opracowuje obecnie materiał na swój kolejny studyjny krążek, którego termin premiery nie został jeszcze ustalony.

"Tą płytą mówimy wszystkim tym, aby się od nas odwalili, bo i tak będziemy robić to, co chcemy. Żadnych granic!" – mówił perkusista i wokalista formacji Jami Morgan przy okazji premiery "Forever". Zespół powstał w 2008 roku w z Pittsburghu i początkowo jego specjalnością był szczery, bezpośredni punk grany pod nazwą Code Orange Kids. Dość szybko jednak okazało się, że ambicje muzyków, stylistycznie sięgają znacznie poza kilka prostych riffów i szybkie tempo. Pojawiły się elementy elektroniczne, metalcore'owe, hardcore'owe, a także smoliście gęsta i mroczna atmosfera. Wybory stylistyczne Code Orange na pewno się opłaciły. Za tytułowy utwór z "Forever" grupa otrzymała nominację do Grammy.

14 czerwiec 2019
Warszawa / Hybrydy

Bilety:
75 PLN (przedsprzedaż)
85 PLN (w dniu koncertu)

 

Koncerty

Code Orange - Warszawa

Powiązane artykuły