Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Luty 2012

Magazyn fanów gitary

Począwszy od bieżącego wydania Gitarzysty w ramach cyklu Zagraj jak... rozpoczynamy prezentację zagrywek nie jednego, lecz kilku gitarzystów! W tym miesiącu poznamy tajniki gry następujących artystów: Hank Marvin, James Brown, Mastodon, Brad Paisley, John 5 oraz Joe Satriani. Zapraszam do lektury i ćwiczeń.

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Billy Gibbons - wywiad
Są dwa powody, dla których spotkaliśmy się z Billym Gibbonsem. Oba tak samo ważne. Jednym z nich jest wydanie albumu "A Tribute From Friends"…
strona 24
Tribute bands - artykuł
Zespoły odtwarzające utwory innych znanych muzyków może nie są zbyt oryginalne, ale pozwalają ich członkom poczuć się wyjątkowo i wejść w skórę swych idoli.
strona 30
John Petrucci - wywiad
Ostatnia płyta grupy Dream Theater zatytułowana "A Dramatic Turn Of Events" pokazała, że nawet po zmianie perkusisty muzycy nadal są w stanie stworzyć wyjątkową produkcję.
strona 42
Stu Hamm
w Basiście

...a poza tym: Longin Bartkowiak, Hedras Ramos, Fernandes Atlas 5X, Jay Turser JTB-402, warsztaty z Tomaszem Fularą i Marcinem Pendowskim.
26 dodatkowych stron
Weryfikacja muzyków w okresie PRL-u - artykuł
W okresie poprzedniego ustroju na rynku muzycznym istniała tzw. weryfikacja muzyków i mechanizm centralnie ustalanych stawek za występy.
strona 52
Fender Modern Player Jaguar - test
Instrumenty Fendera zazwyczaj dzieli się na dwie grupy: znane (takie jak Stratocaster, telecaster, precision Bass, jazz Bass) i mniej znane (Mustang, jaguar, Duo-Sonic, Musicmaster)…
strona 56
ESP/LTD Snakebyte - test
ESP jest z pewnością jedną z tych marek, których nie trzeba specjalnie przedstawiać żadnemu gitarzyście. Założona w roku 1975 w Tokio firma zaczynała (podobnie jak jej główny japoński konkurent ibanez) od kopiowania słynnych amerykańskich i europejskich modeli, by wkrótce na stałe wpisać się w historię branży gitarowej
strona 60