Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Grudzień 2016

Magazyn fanów gitary

METALLICA, czy to się komuś podoba, czy nie – kilkanaście płyt sprzedanych w dziesiątkach milionach egzemplarzy, bilety na duże koncerty wyprzedawane w ciągu godziny, występy na wszystkich kontynentach z Antarktydą włącznie, linia sygnowanych gitar ESP – jeśli taka marka wydaje nowy album, to jest to Wydarzenie przez duże „W” i basta. W grudniowym Gitarzyście wspaniały rys historyczny zespołu z archiwalnymi zdjęciami, wywiad z Jamesem i Kirkiem, a także materiał wspomnieniowy o Cliffie Burtonie.

 

W numerze również mistrz jazz-rock-fusion Marek Napiórkowski z jego nową płytą oraz młode lwy thrashu – zespół Killsorrow, także z genialnym albumem (polecamy!). Całości dopełniają Wojciech Konikiewicz, Warren Haynes, Nuno Bettencourt, Martin Harley i Zach Myers. Ale prawdziwym clou tego jest Konkurs Świąteczny dla czytelników, którzy nabędą numer grudniowy. Wesołych Świąt Ladies & Gentlemen od całej załogi magazynu!

 

Zapraszam do lektury,
Krzysztof Inglik

Wydanie drukowane

Zamów już dziś ten numer

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Metallica - krótka historiaW pięknym śnie każdego fana, w Metallice wciąż solówki wycina Dave Mustaine, a swoją gęstą grą na basie zachwyca Cliff Burton. Okazuje się jednak, że także bez tych wielkich osobowości, które odeszły z grupy trzy dekady temu, pozostały u sterów duet Hetfield-Ulrich potrafił uczynić ze swojego dziecka jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii ciężkiego grania.

strona 20

James Hetfield & Kirk HammettMetallica ponoć "skończyła się na Kill ‘Em All", a jednak powraca z najnowszym krążkiem: "Hardwired... To Self Destruct".

strona 28

Marek NapiórkowskiZ Markiem Napiórkowskim spotykamy się tuż po premierze płyty koncertowej "Sextet Trójka Live", by porozmawiać o jej powstaniu, ale także o dyscyplinie i wolności w jazzie.

strona 40
Cliff Burton w Basiście


...a poza tym m.in.: Ibanez SR5SMLTD, LTD B-1004 SE Multi Scale...
26 dodatkowych stron

Chapman ML-1 ProChapman Guitars oferuje kilkanaście modeli w trzech klasach: Standard, Hot Rod, Signature. Prezentowany ML-1 Pro, który otrzymaliśmy dzięki łódzkiemu sklepowi Guitar Center, to wyższa półka z linii Hot Rod.

strona 82

Hagström Siljan II GA CE TSBMarka Hagström jest obecna na rynku instrumentów muzycznych od 1925 r. kiedy firma założona przez Albina Hagströma rozpoczęła import niemieckich i włoskich akordeonów do Szwecji, później rozpoczynając ich samodzielną produkcję, a od lat 60. skupiając się na gitarach.

 

strona 86

Ibanez FRIX6FEAHStworzona z myślą o nieco cięższym, gitarowym brzmieniu seria Iron Label Ibaneza z każdym rokiem rośnie w siłę powiększając się o nowe, bardzo ciekawe modele.

strona 90