Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Czerwiec 2016

Magazyn fanów gitary

Eddie Van Halen - z dumą prezentujemy ekskluzywny wywiad, który zrobiliśmy jako jedyny magazyn z tej części świata, oprawiony zdjęciami zrobionymi tylko dla nas! Także w numerze, pierwsza dama bluesa – Bonnie Raitt – opowiada dlaczego zawsze chłonęła każdy rodzaj muzyki. Steve Morse przekracza kolejne rekordy skromności twierdząc, że każdy z Was mógłby go zastąpić, a John Scofield radzi, abyście nie czekali na tyłku aż sukces sam przyjdzie. W numerze także wiosłowy The Cult Billy Duffy, wychowanek Eda Sheerana Jamie Lawson, wyjątkowo niedepresyjny Steven Wilson oraz eksplorujący rejony power-trio Kenny Wayne Shepherd. Mało? Ok, to na deser jeszcze Deftones, Garbage i Swans. W testach kilka ekscytujących nowości, między innymi Ibanez Talman TM1702M oraz Gretsch z odświeżonym modelem G5420T. Pokażemy także hi-end pickupów Seymour Duncana: Antiquity Texas Hot. Oj dzieje się!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Eddie Van Halen"Nie twierdzę, że to ja wynalazłem tapping, bo z pewnością używał go już ktoś przede mną. Jednakże ja nikogo takiego wówczas nie widziałem..."

strona 24

John Scofield"Ważne jest granie z innymi muzykami. Nie można po prostu siedzieć na dupie i czekać na wielki przełom. Bycie częścią sceny to podstawa..."

strona 32

Michael Gira (Swans)"Akceptuję fakt, że ludzie słuchają płyt cyfrowo, ale to co tworzę jest konkretnie przeznaczone do odbioru na płytach winylowych lub kompaktowych..."

strona 36
Mikołaj Pospieszalski w Basiście


...a poza tym m.in.: Ghost, Ampeg PF50T + PF112HLF, Takamine GB72CE NAT, Ibanez SR305E RBM...
26 dodatkowych stron

Alvarez AF60CESBZa sukces produktów marki Alvarez w dużym stopniu odpo-wiadał wybitny lutnik Kazuo Yairi, który zmarł dwa lata temu. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli firmy kolejne produkty tej marki są tworzone zgodnie z wytycznymi wspomnianego wyżej mistrza.

strona 56

Gretsch G5420TPochodzący z Niemiec Friedrich Gretsch jako dwudziestoparoletni młodzieniec wyemigrował do USA i w 1883 r. założył niewielkie przedsiębiorstwo nazywając je swoim nazwiskiem.

 

strona 60

Hagstrom Swede SWE-G WHTSzwedzka marka Hagstrom może pochwalić się już niemal sześcioma dekadami działalności na gitarowym, światowym rynku.

strona 64