Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Kwiecień 2016

Magazyn fanów gitary

W kwietniu na okładce gościmy gitarowy filar legendarnej grupy TSA. Z grającym także w zespole Złe Psy Andrzejem Nowakiem rozmawiamy o muzyce, jej różnorodności, historycznych instrumentach i życiowej pasji. Nowa płyta Dream Theater to wyjątkowe dzieło. Kolejna gwiazda numeru – John Petrucci – zdradza nam kulisy powstawania dwupłytowego concept-albumu grupy. Rozmawiamy także z członkiem kultowego The Police, powracającym właśnie z solową płytą, zatytułowaną „Metal Dog” – Andy Summers przenosi Was do bardzo osobliwych, rock’n’rollowych przestrzeni. Zupełnie w innej, odległej stronie muzycznej galaktyki, swoje muzyczne rzemiosło uprawia Oz Noy, który opowiada o jego muzycznym wyczuciu, brzmieniu, technice oraz sprzęcie, który pomaga wysyłać w świat komunikaty w rytmie fusion. W numerze także arcykapłan alternatywnej muzy Maciej Maleńczuk, jazzowy młody lew Szymon Mika, bluesowa tajemnica Derek Trucks, shred-maszyna Paul Gilbert, a także wiele, wiele więcej... To wszystko sprawia, że kwietniowy numer Gitarzysty „nie bierze jeńców” i lepiej go mieć u siebie.

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Andrzej Nowak 

Znakomity muzyk i charyzmatyczny lider, miłośnik klasycznej motoryzacji jedno i dwuśladowej, hodowca psów, a przede wszystkim człowiek skutecznie zaszczepiający miłość do gitary w kolejnych pokoleniach. Z założycielem zespołów TSA i Złe Psy rozmawiamy o muzyce i jej różnorodności, historycznych instrumentach i życiowej pasji.

strona 26

John Petrucci 

Nowa płyta Dream Theater to wyjątkowe dzieło. John Petrucci opowiedział nam o kulisach powstawania dwupłytowego concept-albumu grupy…

strona 34

Slipknot (sprzęt sceniczny) 

Będący siłą napędową dziewięcioosobowego, metalowego tornada, Mick Thomson i Jim Root pokazują nam swoje brzmieniowe, koncertowe machiny, które idealnie współpracują ze sobą tworząc miażdżące brzmienie Slipknota…

strona 40
Małgorzata "Tekla" Tekiel w Basiście


...a poza tym m.in.: Filip Grodzicki, Ibanez SR805-AWT, Ampeg Portaflex PF 20 T...
26 dodatkowych stron

Fender Paramount PM-1 Deluxe NA 

Seria gitar akustycznych Paramount składa się z instrumentów o trzech kształtach pudła rezonansowego: PM-1 to klasyczny dreadnought, PM-2 to mała gitara typu parlour, PM-3 oparta na wzorze typu 000 - kształt typu orchestra - to jedyny model z wycięciem. Są one produkowane w wersjach Standard oraz Deluxe.

strona 64

Hagström Retroscape Condor 

Zaprezentowane po raz pierwszy przez Hagströma w 1963 r. modele Condor oraz bliźniaczy Impala (bez środkowego przetwornika), szybko zyskały popularność wśród muzyków dzięki bardzo nowoczesnemu jak na ówczesne czasy wzornictwu, oraz nowinkom technicznym przekładającym się na możliwości tych instrumentów.

 

strona 68

Ibanez RGAIX6FM Iron Label 

Seria Iron Label Ibaneza powiększa się z każdym rokiem, a dostępne obecnie modele są w stanie zaspokoić najwybredniejsze gusta gitarzystów poruszających się w mocno przesterowanych obszarach brzmieniowych - od nowoczesnego rocka przez klasyczny metal po najcięższe klimaty w obniżonych strojach.

strona 72