Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Marzec 2016

Magazyn fanów gitary

Chciałbym stanowczo zaprzeczyć plotkom, jakoby redakcja Gitarzysty przygotowała specjalną edycję magazynu z okazji Dnia Kobiet :)

 

A więc: zaprzeczam. Prawdziwy powód jest inny, a jest nim Dzień Mężczyzn przypadający na 10 marca – w prezencie dla Was, panowie całą część gitarową oraz basową wypełniliśmy Paniami. Przedstawicielki płci pięknej coraz szerzej bowiem reprezentują gitarowe rzemiosło i robią to genialnie, ciesząc nasze zmysły na wszelkie dostępne sposoby (nie tylko sonorystycznie). Na okładce kalifornijska gitarzystka Gretchen Menn, która poszczycić się może nie tylko licencją pilota linii komercyjnych, ale również talentem czarowania dźwiękami. Obok niej Jennifer Batten, która w tym roku odebrała na NAMM nagrodę She Rocks, opowie dlaczego nagrywanie płyt straciło sens. Nili Brosh wręcz przeciwnie, po trasie z Tonym Macalpine'm i rewelacyjnym drugim krążku solowym, myśli już o kolejnym projekcie. Nasza rodzima eksploratorka bluesowych mokradeł opowie o porzucaniu Delty i szukaniu siebie, a Electric Lady zaiskrzy, pozostawiając Was w stanie zaintrygowania. Oprócz tego ponad 30 notek o polskich gitarzystkach i basistkach wartych uwagi. Ladies & Gentlemen: musicie mieć ten numer!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Gretchen Menn 

To postać ze wszech miar wyjątkowa i obdarzona niezwykłym talentem: pójście na jej koncert jest muzyczną wyprawą do innego wymiaru.

strona 30

Jennifer Batten 

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystek na świecie. Drzwi do kariery otworzyły jej występy u bok u Michaela Jacksona. Wielu może też kojarzyć jej charakterystyczną fryzurę z koncertów i teledysków Jeffa Becka.

strona 40

Electric Lady 

Bohaterką tego wywiadu, jest dama, która z całą stanowczością buntuje się przeciwko stereotypom. Towarzyszy jej niespotykany groove i synkopowane rytmy. To Electric Lady - prywatnie Tereza Hrubanová - gitarzystka obsesyjnie zakochana w funk’u…

strona 50
Kinga Głyk w Basiście


...a poza tym m.in.: Ania Brachaczek, Sandberg Forty Eight, Tech 21 VT Bass i B112-VT...
26 dodatkowych stron

Fender American Elite Stratocaster HSS Shawbucker 

American Elite to nowa seria gitar Fendera, zastępująca w nowym katalogu uznaną serię American Deluxe, docenianą za ponadprzeciętną jakość wykonania, nowinki techniczne i ulepszenia klasycznych konstrukcji tej kalifornijskiej marki.

strona 68

Gibson Explorer 2016T 

Gibson Explorer to jedna z najbardziej oryginalnych gitar o charakterystycznym kształcie korpusu, którego nie sposób pomylić z żadną inną konstrukcją.

 

strona 72

Guild A-150 Savoy 

Zaprezentowana w 2013 roku przez Guilda kolekcja Newark St. jest powrotem prawdziwych gitarowych klasyków amerykańskiej marki, które święciły tryumfy w latach 50. i 60. ubiegłego wieku.

strona 76