Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Sierpień 2015

Magazyn fanów gitary

Mark Tremonti zdobi okładkę numeru sierpniowego nie bez powodu. W drugim miesiącu wakacji prezentujemy Wam ekskluzywny materiał z maoestro metalowej gitary, którego porady i refleksje pomogą wznieść się na kolejny poziom każdemu gitarzyście. Ponad to, Mark pokazuje kilka osobistych ćwiczeń, nad którymi aktualnie pracuje! Z okazji wydania przez Faith No More najnowszego albumu, rozmawiamy z gitarzystą Jonem Hudsonem. Dlaczego tak długo musieliśmy czekać na najnowszy krążek tego bandu? Czytajcie wywiad w sierpniowym numerze. W nim także długa rozmowa z Aretzkim, gitarzystą punk-rockowego Skowytu, który burzy systemowy porządek swoim drugim albumem. Czy kiedykolwiek byliście ciekawi jak wygląda meksykańska fabryka Fendera w Ensenadzie? Odwiedziliśmy ją i prezentujemy 3-stronicową fotorelację z tego niezwykłego miejsca. Na deser Marek Napiórkowski, Artur Lesicki, Joe Satriani, Steve Hillage, a także jak zwykle testy sprzętu i lekcje gitarowe w różnych stylach. Jednym słowem – gorąca lektura na głównie gorący sierpień. Polecam!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Napiórkowski/Lesicki

O odcięciu się od świata i szlachetnych instrumentach  opowiadają nam światowej klasy gitarzyści - Artur Lesicki  i Marek Napiórkowski - którzy wracają na nasze głośniki z  albumem "Celuloid"...

strona 18

Faith No More

Spotykamy się z potężnie zbudowanym gitarzystą zespołu -  Jonem Hudsonem - żeby porozmawiać o tym, dlaczego tak długo musieliśmy czekać na płytę "Sol Invictus"...

strona 30

Mark Tremonti

Krążkiem "Cauterize" Mark Tremonti przypomina nam, dlaczego uważa się go za jednego z najlepszych żyjących obecnie gitarzystów. Jak to osiągnął?

strona 44
Jacek Bryndal
w Basiście

...a poza tym m.in.: Paweł Mazurczak, Fender Deluxe Dimension Bass V RW ACB...
26 dodatkowych stron

Carvin Jason Becker JB24

Amerykańska firma Carvin Guitars od lat wytwarza profesjonalne instrumenty wyróżniające się zarówno niezwykle bogatą paletą wykończeniową jak i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

strona 64

Fender American Deluxe Stratocaster HSS Shawbucker

W historii muzyki rozrywkowej jest wiele szarych eminencji, bez których rock and roll nie byłby tym, czym jest. To konstruktorzy instrumentów, wzmacniaczy albo ich części -  niezwykle ważne osoby, o których osiągnięciach większość  słuchaczy nie ma zielonego pojęcia.

 

strona 68

Gibson Les Paul Deluxe 2015

Nowa linia instrumentów Gibsona na 2015 rok przynosi sporo zmian w stosunku do poprzednich roczników, równie imponujący jest też jak zwykle wybór i zróżnicowanie poszczególnych modeli. W rodzinie Les Paula znajdziemy w zasadzie aż 12 odmian.

strona 72