Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Kwiecień 2015

Magazyn fanów gitary

Panie i Panowie: Mark Knopfler. Czy tego dżentelmena trzeba komukolwiek przedstawiać? W numerze kwietniowym spotykamy się z legendarnym frontmanem Dire Straits, który opowiada nam o swoim najnowszym albumie solowym.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy także lekcję stylu, w której poznacie najważniejsze patenty przez niego stosowane. Zaraz za nim, Paul Gilbert wspomina swoją grę w Racer X i czasy obowiązkowej wirtuozerii, Robert Brylewski twierdzi, że w czasach Brygady Kryzys było się jeszcze wobec czego buntować, a Vivian Campbell opowiada o ambitnych planach grupy Def Leppard.

Oprócz wymienionych wioślarzy, spotkacie się także z Johnem Cruzem, Carlosem Santaną, Tomkiem Andrzejewskim i Jamesem Hetfieldem, którego styl analizujemy. W testach między innymi: E-II Horizon FM/NT DBSB, Fender Custom Shop '57 Relic Stratocaster, Gibson Les Paul Classic 2015, Ibanez RG927WZCZ NTF, Music Man 112 RD 50, Bugera V22 Infinium i Root Vintage Drive.

Serdecznie zapraszam.

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Mark Knopfler

"Jedną z rzeczy, które odkrywasz wraz z upływającym czasem jest to, że jeśli masz do wyboru kilka różnych solówek w jednej piosence, wybierasz tę, która ma mniej nut, mniej dźwięków..."

strona 34

Robert Brylewski

"Wyobraź sobie, o ile bardziej było to całe prowokowanie  łatwiejsze w czasach późnej komuny. Wystarczyło się nazywać Kryzys i to już było ostre na dzień dobry..."

strona 52

James Hetfield

Kiedy Hetfield wyciął środek w brzmieniu gitary, cała metalowa brać poszła za tym przykładem. Ten artykuł poprowadzi Was nieco dalej w temacie naśladowania Papy...

strona 62
Mirosław "Mynio" Ortyński
w Basiście

...a poza tym m.in.: Ibanez TMB100, Vintage V74MRJP, Ampeg BA-115 (V2)...
26 dodatkowych stron

Fender Custom Shop '57 Relic Stratocaster

Fender Stratocaster - cóż można o nim napisać, czego ktoś wcześniej już nie napisał? Najbardziej rozpoznawalna gitara elektryczna świata, ikona rock and rolla mimo blisko 60 lat wciąż oczarowuje kolejne pokolenia.

strona 72

Gibson Les Paul Classic 2015

Gibson w rok 2015, w którym firma obchodzi setną rocznicę urodzin swojego założyciela, wszedł z mocno odświeżoną ofertą instrumentów, wprowadzając w nowych modelach wiele nowych, z jednej strony bardzo ciekawych i praktycznych, a z drugiej kontrowersyjnych, szczególnie dla purystów marki rozwiązań.

 

strona 76

Ibanez RG927WZCZ NTF

Instrumenty z serii RG mają za sobą długą historię, a pierwszy egzemplarz gitary o charakterystycznym dla RG wyprofilowaniu korpusu opuścił fabrykę firmy już w 1987 roku.

strona 80