Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Luty 2015

Magazyn fanów gitary

Wraz z numerem lutowym składamy życzenia urodzinowe Wojtkowi Hoffmannowi, który w tym miesiącu wydaje drugą solową płytę - rozmawiamy nie tylko o nowym krążku, ale również o historii lidera słynnego zespołu Turbo.

 

Bardzo mocnym punktem numeru są wywiady tandemem gitarzystów, których portfolio wzbogaciło się niedawno o wspólny album: to Eric Johnson i Mike Stern.

 

W numerze także lekcja stylu tych dwóch legendarnych gitarzystów. Poza tym, drugi Gitarzysta w tym roku pozwoli się Wam spotkać z muzykami takimi jak Tosin Abasi, Dan Auerbach, Danny Bryant czy Steve Morse. Z kolei lekcje gitarowe w kilku popularnych stylach pozwolą doskonalić technikę i kunszt gry. Polecam!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Eric Johnson i Mike Stern

Kiedy Eric Johnson - jeden z najbardziej poważanych gitarzystów na świecie - wyszedł ze strefy muzyki, w której czuł się najlepiej, żeby zakosztować współpracy z przedstawicielem wagi ciężkiej gitary jazzowej - Mikiem Sternem - wydawało się, że niechybnie nastąpi zderzenie tytanów. Spotkaliśmy się z dwoma mistrzami, żeby porozmawiać o ich nowym albumie "Eclectic" i spytać, jak to się stało, że w jednej chwili stali się świetnymi kumplami.

strona 30

Wojciech Hoffmann

"Powstawanie każdej płyty, to długi i psychicznie bardzo wyczerpujący proces, zwłaszcza wtedy, gdy chcesz nagrać coś bardzo dobrego" - z liderem Turbo, który na jubileuszowej imprezie w poznańskim Blue Note uhonorowany został przez nas statuetką "Lifetime Achievement Award" rozmawiamy z okazji wydania drugiej płyty solowej - "Behind The Windows" - która stała się pretekstem do podsumowania jego długiej, muzycznej wędrówki...

strona 42

Dan Auerbach (The Black Keys)

W grze Auerbacha brakuje finezji gitarzystów takich jak Joe Bonamassa czy John Mayer. Jego gra jest dość surowa, a riffy często sprawiają wrażenie niechlujnie zagranych... ALE…

strona 50
Krzysztof Kieliszkiewicz
w Basiście

...a poza tym m.in.: Jacek Jędrzejak, Ibanez SR755-NTF, Ashdown ABM 500 EVO III, TC Electronic BH550...
26 dodatkowych stron

Gretsch G5622T-CB, G5655T-CB

Jakiś czas temu testowaliśmy w naszym redakcyjnym laboratorium model G5655T-CB Gretscha - tym razem mieliśmy okazję porównać dwa instrumenty "Electromatic Center Block" i oczywiście, nie mogliśmy takiej okazji przepuścić. Przed Wami Gretsch G5622T-CB oraz G5655T-CB!

strona 64

Ibanez RGIT27FE

Względnie nowa seria gitar Iron Label zdążyła już ugruntować sobie pozycję na rynku, zwracając uwagę przede wszystkim gitarzystów z kręgu metalu, w tym djentu. Wymagania stawiane instrumentom o większej liczbie strun niż popularna szóstka stają się coraz wyższe - są one w końcu wykorzystywane zarówno do gry rytmicznej, jak i solowej, tappingów itd. Sprawdźmy, jak radzi sobie kolejny przedstawiciel rodziny Iron Label - siedmiostrunowy Ibanez RGIT27FE.

 

strona 68

Legator N-7 Ninja 300 Pro

Marka Legator Guitars powołana została do życia niespełna trzy lata temu w sercu Południowej Kalifornii z myślą tworzenia jak najlepszych instrumentów przez muzyków, dla muzyków. Brzmi to jak typowy slogan jednak wystarczy spojrzeć na ofertę czy chociażby najnowszy katalog firmy, żeby przekonać się, że słowa takie nie zostały rzucone na wiatr.

strona 72