Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Czerwiec 2014

Magazyn fanów gitary

Numer czerwcowy jest wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze nasz gość okładkowy: Tosin Abasi – leader prog-metalowego trio Animals As Leaders, człowiek, który kilka lat temu zmienił bieg historii muzyki popularyzując elektryczną gitarę ośmiostrunową i stając się ikoną djentu. Po drugie: Kurt Cobain – to kolejny muzyk, który dekady wcześniej, na przełomie lat 80. i 90., wraz z grupą Nirvana odmienił historię muzyki. UWAGA: prezentujemy ekskluzywny, ostatni (!) wywiad gitarowy przeprowadzony z tym artystą oraz materiał o jego kultowych instrumentach.

 

Nie zabrakło też ciemnej strony mocy, reprezentowanej przez Petera – lidera polskiej grupy Vader. Oprócz tych dżentelmentów w numerze wystąpili także Joe Satriani, Kee Marcello i Kenny Wayne Shepherd.

 

W strefie sprzętowej równie ekskluzywnie: jedyny w Europie (a w tej chwili może i na świecie) test najnowszego modelu Ibaneza: ARZ6UC. Jak co miesiąc dostajecie też od nas lekcje gitarowe i basowe, które pomogą doskonalić Wasze gitarowe rzemiosło. Polecam!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Tosin Abasi - wywiad

Tosin Abasi jest siłą napędową stojącą za instrumentalnym, gitarowym albumem roku Animals As Leaders, The Joy Of Motion. Przekonajmy się, jak poradził sobie z wewnętrzną presją podniesienia poprzeczki, ponownie trzymając w rękach swoją niezawodną ośmiostrunówkę.

strona 30

Kurt Cobain - wywiad i artykuł

Dwie dekady po swojej śmierci, Kurt Cobain - gitarzysta, frontman i kompozytor - ciągle inspiruje.

strona 36

Piotr "Peter" Wiwczarek - wywiad

Zespół Vader to od wielu lat jeden z naszych dwóch najlepszych towarów eksportowych, który niezmiennie święci triumfy na scenach całego świata. Na kilka tygodni przed premierą ich najnowszej płyty pociągnęliśmy za język samego lidera, gitarzystę, wokalistę i producenta tej formacji Piotra Wiwczarka, który opowiedział nam trochę o swoim stosunku do niektórych nagród, sesji naraniowej "Tibi et Igni" i formach spędzania wolnego czasu…

strona 48
Paweł Marciniak
w Basiście

...a poza tym m.in.: Jacek "Koniu" Śliwczyński, Fender Starcaster, Ibanez SRF700-BBS Portamento Fretless, Ashdown Tour Bus 10...
26 dodatkowych stron

Alvarez AJ80CE - test

Firma Alvarez została powołana do życia w 1965 roku przez działającego już wtedy od kilku dekad dystrybutora instrumentów muzycznych St. Louis Music. W późnych latach 60. rozpoczęła się wieloletnia i trwająca do dziś współpraca z legendarnym lutnikiem japońskim, Kazuhiro Yairim, której owocem są produkowane już od pół wieku, znakomite gitary akustyczne i klasyczne.

strona 72

Charvel Pro-Mod So-Cal Style - test

Od początku swego istnienia gitary marki Charvel były związane z Fenderem - to właśnie Wayne Charvel w połowie lat 70. w swoim warsztacie naprawiał i przerabiał na życzenie użytkowników instrumenty Fendera. W drugiej połowie tej dekady, częściowo bazując na fenderowskich podzespołach zaczął produkować gitary przygotowane pod kątem cięższych brzmień…

 

strona 76

Ibanez ARZ6UC-BKF - test

Seria Ibaneza ARZ zaprezentowana została przez koncern Hoshino Gakki w 2011 roku. Nieco podobna do linii ART nowa rodzina bazuje na klasycznych modelach z pojedynczym wcięciem cutaway, mocno kojarzących się z kształtem Les Paula, które zyskały jednak nowocześniejsze wykończenie i 24-progową podstrunnicę, przyciągające na pewno uwagę gitarzystów kierujących się w stronę nieco cięższych klimatów.

strona 80