Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Maj 2014

Magazyn fanów gitary

Marty Friedman (ex-Megadeth) i Gus G. (Firewind, Ozzy Osbourne) to gitarzyści z różnych pokoleń, którzy świetnie potrafią dogadać na scenie – co mieliśmy okazję zobaczyć kilka dni temu na koncertach w Polsce. Panowie Ci wydali niedawno swoje solowe krążki: Marty Friedman „Inferno” i Gus G. „I Am The Fire”. Z obu tych powodów gościmy ich na okładce majowego Gitarzysty.

 

Mocnym punktem tego numeru jest także wywiad z Andy Summersem – to jego pamiętne riffy dodawały w The Police wspaniałej przestrzeni do „Walking On The Moon” czy „Every Breath you Take”.

A co od strony sprzętowej? Ekskluzywny test dwóch rocznicowych Stratocasterów: Fender Classic Player '50 oraz American Vintage 1954. Sprawdziliśmy także najtańszą „eSkę” w mieście, czyli Ibaneza S521, który pomimo niskiej ceny zaskakuje – czym, tego dowiecie się z majowego numeru.

 

Gitarową ekstazę dopełniają: Mayones Legend 22, Jay Turser JT-220 oraz sygnatura Vintage Thomas Blug. Jak zwykle nie zabrakło też 7 lekcji gitarowych i 2 basowych. Grajcie z nami!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Marty Friedman & Gus G - wywiad

Przez 10 lat gitarzysta Megadeth, autor 11 solowych albumów, gwiazda japońskich telewizyjnych show oraz gitarzysta greckiego pochodzenia, który nie chciał iść śladami Zorby - zamiast tego zdecydował się na pójście śladami Kolumba.

strona 32

Andy Summers - wywiad

Pamiętne riffy Andy Summers z The Police dodawały wspaniałej przestrzeni w Walking On The Moon i tworzyły klimat Every Breath You Take.

strona 44

Steve Howe (Yes) - wywiad

Zespół Yes to bez wątpienia jeden z najznamienitszych przedstawicieli progresywnego rocka w historii muzyki. Równie imponujące jak ich dokonania jest fakt, że po bez maa 50 latah na scenie kapela ta jest nadal w świetnej formie.

strona 48
Waldemar Tkaczyk
w Basiście

...a poza tym m.in.: Jack Bruce, Rafał Borycki, Ibanez AEGB20E, Ashdown Rootmaster MAG-220, EBS Classic Session 30...
26 dodatkowych stron

Fender 60th Anniversary Stratocasters - test

Rok 2014 jest dla Fendera rokiem szczególnym, ponieważ swoje 60 urodziny obchodzi bezsprzecznie najsłynniejszy model amerykańskiego producenta - Stratocaster. Z tej okazji Fender przygotował kilka wyjątkowych, limitowanych instrumentów, mających uczcić to wyjątkowe wydarzenie.

strona 62

Ibanez S521 MOL - test

Seria S Ibaneza zawsze zwracała uwagę ultra-cienkim, efektownie profilowanym korpusem, który idealnie odnajdywał się w rękach zarówno bardziej klasycznych, blues-rockowych gitarzystów, jak i nie stroniących od wirtuozerskich zapędów shredderów.

 

strona 68

Mayones Legend 22 SSHM - test

Istniejącej od ponad trzech dekad firmy, której instrument gości u nas w redakcji specjalnie przedstawiać nie trzeba. To na instrumentach Mayonesa sporo część z nas zdobywała gitarowe ostrogi.

strona 72