Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Marzec 2014

Magazyn fanów gitary

Tony Iommi... Znowu? Tak! Ale tym razem gościmy go razem z kilkoma zacnymi kolegami po fachu. W ekskluzywnym materiale pytania legendarnemu wioślarzowi Black Sabbath zadają między innymi jak Tom Morello, Steve Lukather i Zakk Wylde.

 

To nie wszystko! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy lekcję stylu – zagraj jak Tony Iommi. W numerze gości też metalowa torpeda: Of Mice & Men. Nie zabrakło oczywiście polskiej reprezentacji: rozmawiamy z Markiem Napiórkowskim, Andrzejem Nowakiem oraz Wojtkiem Pilichowskim. Jak co miesiąc otrzymacie od nas komplet lekcji wraz z audio, dzięki którym pchniecie do przodu swoje gitarowe rzemiosło!

 

W dziale sprzętowym, oprócz omówienia rigu gitarzystów zespołu Of Mice & Men, prezentujemy następujące instrumenty: Gibson Luther Dickinson ES-335, E-II Eclipse EC-II 24, Ibanez Iron Label RGIX27FEQM, Fender Vintage Hot Rod '60 Tele, Music Man JP13, Music Man Luke III, Vintage VE2000GG Gordon Giltrap, Blackstar HT Metal 100 90 Boss ME-80, Faith Natural Venus Concert CE, Hagstrom Swede, Palmer Pocket Amp, Ashdown Acoustic AA Preamp, MXR La Machine. Serdecznie zapraszam do lektury!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Tony Iommi (Black Sabbath) - wywiad

Przed wami wywiad z Tony Iommim, w którym zaproszeni, znamienici goście z pierwszych pozycji list gitarowego rzemiosła, jak Tom Morello, Steve Lukather czy Zakk Wylde, osobiście zadają pytania mrocznemu lordowi z Black Sabbath…

strona 34

Of Mice & Men - wywiad

Kalifornijscy metalowcy Of Mice & Men wracają z wyczekiwanym, trzecim albumem "Restoring Force". Ale tym razem, jak mówią, nie chcieli być złapani w metalcore’ową pułapkę.

strona 52

Marek Napiórkowski - wywiad

"Up!" - czwarty solowy album Marka Napiórkowskiego, który w swoim dorobku ma ponad 140 płyt nagranych z wielkimi postaciami muzyki, zaskoczył nie tylko świeżymi kompozycjami, ale przede wszystkim unikalnym instrumentarium.

strona 58
Bartozzi Wojciechowski
w Basiście

...a poza tym m.in.: Wojciech Pilichowski, Alko Bass, Washburn SHB60 Stu Hamm, Zakrzewski Essential 5 Custom...
26 dodatkowych stron

E-II Eclipse EC-II 24 - test

E-II to nowa marka gitar elektrycznych i basowych budowanych w Japonii przez lutników działającej od końca lat siedemdziesiątych tokijskiej ESP Guitar Company.

strona 66

Ibanez Iron Label RGIX27FEQM-TG - test

Zaprezentowana w zeszłym roku seria Iron Label Ibaneza rośnie w siłę, zasilana przez kolejne, bardzo ciekawie i świeżo prezentujące się modele gitar.

 

strona 70

Fender Vintage Hot Rod ’60 Telecaster - test

Wciąż podziwiamy formę i styl pierwszych gitar solidbody z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w.

strona 74