Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Wrzesień 2013

Magazyn fanów gitary

Paul Gilbert to jegomość, którego mieliśmy okazję spotkać dwa razy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Po raz pierwszy na czerwcowym Ibanez Guitar Festival, a następnie na zorganizowanym pod Nowym Jorkiem The Great Guitar Escape, gdzie nasz kolega Adam Fulara prowadził własną klasę gitary (relacja w numerze). Wywiady z obydwoma dżentelmenami stanowią oś wrześniowego Gitarzysty. Matt Schofield nie tylko odpowiedział na nasze pytania – prezentujemy bluesową lekcję z Mistrzem, a także zdjęcia jego sprzętu. George Benson opowiada o swojej ostatniej płycie oraz sygnaturze LGB30. Jak co miesiąc, w cenie pisma otrzymujecie 7 lekcji gitarowych (git. klasyczna, git. akustyczna, jazz, blues, funky, rock i metal) oraz 2 basowe. Tak więc: ludzie, sprzęt i nauka – tego nie znajdziecie w żadnym innym magazynie na polskim rynku!

 

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Paul Gilbert - wywiad

"Największym problemem jest według mnie zaczynanie od teorii. Muzyka, to dźwięk, a nie obraz, więc poznawanie jej przez połączenie wizualizacji z logiką jest ślepą uliczką."

strona 28

Stefan Olsdal (Placebo) - wywiad

"Rolą producenta jest wyprowadzanie zespołu z którym pracuje, z jego bezpiecznego terytorium. Adam poprowadził nas do spróbowania piosenek, których sami byśmy nie wydali."

strona 26

Matt Schofield - wywiad + lekcja

"Najważniejszy jest feeling. Ktoś może grać 12-taktowego bluesa i na papierze wszystko się tu zgadza, ale ja mogę w ogóle nie usłyszeć w tym bluesa…"

strona 40
Adrian Maruszczyk
w Basiście

...a poza tym: Marek Chrzanowski,

Ibanez BTB676-NTF, Ashdown Little Bastard LB30H...

26 dodatkowych stron

Ibanez RG Iron Label - test

Seria RG Ibaneza już wiele lat temu wyznaczyła kierunek rozwoju nowoczesnych gitar elektrycznych i cały czas nie traci na popularności, czego dowodem są powstające coraz to nowe modele oparte na najbardziej charakterystycznej dla Ibaneza konstrukcji Roadstar Guitar.

strona 68

Vintage VSA850 - test

John Hornby Skewes & Co. wraz ze sprzętowym guru Trevorem Wilkinsonem przedstawiają markę Vintage, której ambicją jest oferowanie muzykom klasycznych konstrukcji gitarowych o dobrej jakości i atrakcyjnej cenie.

strona 74

EVH 5150III 2x12 Combo

Marka i oznaczenie EVH słusznie kojarzone są z genialnym gitarzystą, Eddiem Van Halenem.

strona 78