PATRICK JAMES EGGLE Kanuga

Pozostałe testy marki PATRICK JAMES EGGLE
Testy
2009-03-09
PATRICK JAMES EGGLE - Kanuga

Niezwykle staranne wykończenie, wysokiej jakości materiały oraz pełne, bogate brzmienie - to znaki rozpoznawcze gitary akustycznej Patrick James Eggle Kanuga.

Nic dziwnego, że instrument ten otrzymał zaszczytne wyróżnienie Guitarist CHOICE przyznawane przez brytyjski miesięcznik "Guitarist". Płyta wierzchnia gitary PJE Kanuga została wykonana z cedru, natomiast boki i płyta tylna - z palisandru. Na mahoniowym gryfie umieszczono hebanową podstrunnicę, na której nabito 20 progów. Z hebanu wykonany jest także mostek uzupełniony doskonałej jakości strunnikiem z materiału o nazwie Tusq (tzw. sztuczna kość słoniowa), stosowanym choćby w gitarach marki Taylor. Strunnik jest kompensowany, co w bezpośredni sposób przekłada się na znakomitą strojność instrumentu.

Wielu gitarzystów twierdzi, że jeśli zależy nam na pełnym, naturalnym brzmieniu, to połączenie cedru i palisandru jest z pewnością optymalne. Cedr oferuje bowiem szybki, dynamiczny atak i równowagę tonalną, natomiast palisander dostarcza doskonałej klarowności i głębi.

płyta wierzchnia: cedr
płyta spodnia i boki: palisander
gryf: mahoń skala: 645mm
podstrunnica: heban progi: 20, thin
promień podstrunnicy:
406mm
mostek: heban siodełko: Tusq
waga: 1.93kg


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Wygoda:
5