YAMAHA APX500

Pozostałe testy marki YAMAHA
Testy
2009-03-09
YAMAHA - APX500

Slogan firmy Yamaha głoszący, iż APX500 to "fantastyczne brzmienie w rozsądnej cenie" staje się nawet bardziej intrygujący, gdy poszperacie trochę po sklepach.

Po chwili poszukiwań udało nam się znaleźć tę jedną z najlepiej sprzedających się gitar za trochę ponad 800 zł (za nową) - to grubo ponad 400 zł taniej niż jej oficjalna cena! W najgorszym z przypadków sklep chciał za APX500 aż 1 350 zł. Całe szczęście, że mamy wolny rynek...

NA ROZGRZEWKĘ

Yamaha APX500 to najmniejsza z testowanych gitar. Jej niewielkich rozmiarów pudło z pewnością spodoba się gitarzystom elektrycznym, którzy chcieliby mieć w swoim arsenale akustyka, lecz nie chcą walczyć z pełnowymiarowym instrumentem typu dreadnought. Inne zalety? Dobrej jakości pokładowy preamp z wbudowanym tunerem.

NASZA OPINIA

Mniejsze pudło Yamaha APX500 sprawia, że gitara ta nie może stanąć do równej walki z brzmieniem akustycznym pozostałych trzech instrumentów w tym teście. Jednakże nie martwcie się, nasza mniejsza przyjaciółka zaczyna grać całkiem konkretnie, kiedy się ją do czegoś podłączy.

Trójpasmowy korektor graficzny pozwala na wykręcenie dużej ilości różnych brzmień, a mniejsze rozmiary gitary sprawią, że zamiany na elektryka i z powrotem będą przebiegać w miarę bezboleśnie.

Dużą zaletą jest również wygodny gryf. Biorąc to wszystko pod uwagę, łatwo jest zrozumieć, dlaczego ten model jest tak popularny. Za około 1 266 zł jest to dobry zakup, ale jeśli cena spadnie do trzycyfrowej - to złoty interes. Yamaha APX500 nie jest być może tak wszechstronna jak Washburn WD32SCE, ale jeśli większość czasu macie zamiar grać "z prądem", to z pewnością zasługuje na uwagę.

Ed Mitchell

płyta wierzchnia: świerk; płyta tylna i boki: nato; gryf: mahoń; podstrunnica: palisander; preamp: korektor 3-pasmowy z tunerem; klucze: Grover


Wynik testu