MICHAEL MESSER Blues

Pozostałe testy marki MICHAEL MESSER
Testy
2009-04-14
MICHAEL MESSER - Blues

Gitary rezofoniczne to wciąż dość nietypowe w naszym kraju instrumenty, dlatego warto zaprezentować choć jedną z nich. Sercem gitary rezofonicznej jest rezonator będący elementem bezpośrednio odpowiedzialnym za wzmocnienie dźwięku wydobywanego przez instrument. Dzięki temu można uzyskać większą głośność, co jest istotne w przypadku dużych składów akustycznych.

Przebicie się przez ścianę dźwięków (generowanych przez pozostałych muzyków) ze stosunkowo cicho grającą gitarą akustyczną jest niemożliwe bez uprzedniego wzmocnienia jej dźwięku. Z pomocą przychodzi rezonator, dość prosty element, w którym drgania przekazane ze strun kierowane są do metalowej membrany. To właśnie jej drgania są słyszalne jako efekt działania rezonatora.

Konstrukcja ta okazała się nie tylko dobrym rozwiązaniem problemów z głośnością, ale także inspirującym narzędziem wprowadzającym zupełnie nowy koloryt do brzmienia instrumentu. Specyficzny, śpiewny i metaliczny, a zarazem toniczny charakter gitary rezofonicznej znalazł wielu miłośników, wśród których jedną z ciekawszych postaci jest wirtuoz gitary slide Michael Messer.

Płytę wierzchnią, boki i spód gitary Michael Messer Blues wykonano ze stali, gryf z dwóch kawałków egzotycznego drewna nato, a podstrunnicę z palisandru. Gryf, pomimo dużej grubości, dobrze leży w dłoni i jest wygodny. Sercem prezentowanej gitary jest duży aluminiowy rezonator i palisandrowy podstawek przenoszący drgania strun.

Gitara wyposażona jest w struny Newtone .013"-.056". Brzmienie instrumentu pozbawione jest irytującego metalicznego jazgotu, ma dużo dołu i lekko chrapliwy koloryt. Całości dopełnia piękny naturalny pogłos, typowy dla najwyższej klasy instrumentów rezofonicznych. W rezultacie gitara rezofoniczna Michael Messer Blues otrzymała wyróżnienie Guitarist CHOICE przyznawane przez redaktorów brytyjskiego miesięcznika "Guitarist".

płyta wierzchnia, boki i spód: stal
gryf: nato
podstrunnica: palisander
promień podstrunnicy: 14"
progi: 19 medium/small
szerokość siodełka: 47mm
maksymalna szerokość pudła rezonansowego: 365mm
waga: 3,9kg
kraj produkcji: Chiny

Wynik testu
Wykonanie:
4
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
6
Wygoda:
4