ATKIN AA Standard

Pozostałe testy marki ATKIN
Testy
2009-03-03

W lipcowym wydaniu brytyjskiego miesięcznika "Guitarist" znalazł się test gitary akustycznej Atkin AA Standard.

Redaktorzy testujący ten instrument postanowili przyznać mu zaszczytne wyróżnienie Guitarist CHOICE.

Nagrodzona gitara pochodzi z pracowni Alistera Atkina, brytyjskiego lutnika mającego na swoim koncie szereg uznanych produktów, które wytwarza od roku 1995. Aktualna oferta firmy obejmuje kilka modeli dostępnych w dwóch wersjach: Standard oraz Deluxe.

Atkin AA Standard to instrument typu OM, czyli inaczej mówiąc - Orchestra. Gitara odzywa się pełnym, ciepłym brzmieniem. Uwagę zwraca przede wszystkim doskonałe zbalansowanie tonalne - grając na tym instrumencie odnosi się wrażenie, że nie brakuje żadnego wycinka pasma i nie sposób też usłyszeć, aby zostały wyeksponowane jakieś jego fragmenty.

Atkin AA Standard nie tylko brzmi wyśmienicie, ale też oferuje niebywałą wrażliwość na niuanse artykulacyjne i dynamikę gry. Uwagę redaktorów miesięcznika "Guitarist" zwróciła także wysoka jakość wykonania - instrument jest miły w dotyku, posiada estetyczne wykończenie i zaskakuje misterną intarsją widoczną na płycie tylnej, do wykonania której wykorzystano dużą ilość kawałków drewna w różnych odcieniach kolorystycznych. Miły dodatek, a cieszy.

Wyróżnienie opisywanego instrumentu jest dowodem na to, że nawet mały producent, niedysponujący bogatym zapleczem marketingowo-dystrybucyjnym, jest w stanie osiągnąć sukces. Sam konstruktor przyznaje, że aktywnie wykorzystuje możliwości, jakie niesie ze sobą Internet. Nic więc dziwnego, że nowych klientów pozyskuje dzięki obecności na takich serwisach, jak YouTube czy MySpace.

typ: OM (Orchestra)
płyta wierzchnia: świerk sitkajski
płyta spodnia i boki:
palisander
gryf: mahoń brazylijski menzura: 25.4" (645mm)
podstrunnica: heban progi: 20 thin
mostek: heban waga: 2kg
wykończenie: wysoki połysk, sunburst
kraj produkcji: Wielka Brytania


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Wygoda:
5