LINE 6 AMPLIFi FX100

Rodzaj sprzętu: Elektronika

Pozostałe testy marki LINE 6
Testy
2015-01-26
LINE 6 - AMPLIFi FX100

Podobnie jak wzmacniacz AMPLIFi zaprezentowany wcześniej tego roku, podłogowy procesor Line 6 AMPLIFi FX100 wnosi świeży powiew na rynku cyfrowych technologii.

Mamy tu możliwość bezprzewodowego przesyłu audio z dowolnego, dysponującego technologią Bluetooth źródła oraz bardzo wygodną obsługę i edycję parametrów przy wykorzystaniu aplikacji Remote iOS oraz urządzeń Apple’a.

Zamknięty w formie podłogowego procesora FX100 udostępnia 100 presetów pogrupowanych w bankach, których numer wyświetlany jest na małym wyświetlaczu w lewym, górnym rogu. Cztery przełączniki nożne A B C D pozwalają na wybór barwy z danego banku, a po jednoczesnym naciśnięciu dwóch przycisków następuje zmiana banku w górę lub w dół. Dolną cześć uzupełnia przycisk Tap Tempo i pedał ekspresji do zmiany głośności bądź obsługi efektu wah.

W górnej partii panelu znalazło się 6 gałek zmian podstawowych parametrów oraz duże pokrętło balansu pomiędzy głośnością gitary a poziomem sygnału audio przesyłanego do urządzenia. Od strony połączeń mamy dostęp do pary stereofonicznych wyjść wyprowadzających sygnał do nagłośnienia PA, oddzielnego gniazda mono do podłączenia wzmacniacza gitarowego oraz wyjście słuchawkowe.

Pokładowe brzmienia wykorzystują 70 symulacji wzmacniaczy gitarowych, 20 kolumn głośnikowych i 100 efektów. W wielu przypadkach brzmienie nie odbiega od flagowego procesora Line 6 HD, pozwalając na grę barwami o bardzo dobrej dynamice i reakcji na artykulację, a szeroki wachlarz wysokiej klasy efektów zadowoli bardzo wybrednych pod tym względem gitarzystów.

Pełnię możliwości AMPLIFi FX100 pokazuje po sparowaniu z urządzeniem iOS i wykorzystaniu dedykowanej aplikacji. Na ekranie tabletu możemy konfigurować wygodnie łańcuchy efektów (noise gate, wah, amp/cab, compressor, EQ, volume, modulation, delay, reverb) i regulować wszystkie parametry. FX100 pozwala na wykorzystanie do ośmiu efektów jednocześnie. Dostępny jest tu też odtwarzacz plików, dzięki któremu ćwiczenie staje się prawdziwą przyjemnością. Z internetowej biblioteki możemy pobierać utwory i korzystać ze zwalniania o połowę podkładu czy funkcji dopasowania brzmienia, gdzie procesor sam znajduje barwy odpowiednie do danego utworu.

Line 6 AMPLIFi FX100 chociaż dysponuje nieco mniej rozbudowanymi narzędziami scenicznymi w porównaniu do modelu HD, jest niezwykle ciekawą propozycją jako bardzo dobrze brzmiący kombajn ćwiczeniowy. Połączenie bezprzewodowego odtwarzania plików audio, gitarowego procesora podłogowego oraz funkcjonalności po połączeniu z urządzeniami iOS otwiera naprawdę ogromne możliwości dla gitarzystów przy domowym ćwiczeniu, a w razie potrzeby AMPLIFi FX100 z powodzeniem poradzi też sobie na scenie.

www.lauda-audio.pl
www.line6.com

presety: 100
wzmacniacze: 70 + 20 kolumn
efekty: 100
regulatory: DRIVE, BASS, MID, TREBLE,
FX, REVERB
przełączniki: A, B, C, D, TAP
przyłącza: INPUT, 2 x OUTPUT, AMP
OUTPUT, HEADPHONE, USB, POWER
zasilanie: zasilacz 9V (w zestawie)
dodatkowe: pedał ekspresji, technologia
Bluetooth, aplikacja AMPLIFi
Remote iOS


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
6