D`ADDARIO Auto Lock Strap, Dual-Lock Strap Lock

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki D`ADDARIO
Testy
120 PLN (Auto Lock Strap)
2019-04-26
D`ADDARIO - Auto Lock Strap, Dual-Lock Strap Lock

Odczepiające się paski to zmora trapiąca gitarzystów odkąd zaczęli oni grać w postawie stojącej.

Niespodziewane ześlizgnięcie się końcówki paska z kołka może nie tylko być niemiłą niespodzianką podczas próby czy występu, ale przede wszystkim grozi uszkodzeniem instrumentu, gdy ten uderzy w podłogę. Sposobów na zablokowanie paska na swoim miejscu jest wiele, od chałupniczych nakładek stabilizujących, do mechanizmów umożliwiających jego zablokowanie na kołkach. Te ostatnie jednak wymagają wymiany kołków zainstalowanych w gitarze oraz zainstalowania specjalnych modułów z blokadami na końcówkach paska. W przypadku niektórych modeli w takiej sytuacji przypięcie zwykłego paska okazuje się niemożliwe. Do tego posiadając więcej niż jedną gitarę sprawy się komplikują, bo nawet korzystając z jednego paska trzeba kupić kilka całych zestawów blokad, co łączy się ze stosunkowo dużymi kosztami.

Jednymi z ciekawszych i bardziej ekonomicznych rozwiązań są nowe produkty marki D’Addario.

AUTO LOCK STRAP

to pasek gitarowy z blokadami zintegrowanymi w jego końcówkach. Można go stosować z dowolnymi kołkami gitarowymi a jego działanie jest niezwykle proste. Pasek zakłada się wsuwając kołek między dwa elementy, górna ruchoma część w szarym kolorze zaskakuje blokując końcówkę na kołku. Mechanizm wykonany z solidnego plastiku odczepia się w podobny sposób jak zakłada – wystarczy odchylić szarą ruchomą końcówkę i zdjąć dolną czarną część z kołka. Sam pasek został wykonany w Kanadzie; ma 60 mm szerokości, jest tkany, z subtelnym i estetyczny wzorem przypominającym tzw. jodełkę. Jest miękki i przyjemny w dotyku, a przy tym zapewnia dobrą stabilność na plecach podczas gry. Ma płynną regulację, a jego maksymalna długość to 135 cm. W przypadku muzyka o wzroście około 180-185 cm powoduje to, że korpus gitary znajdzie się już sporo poniżej bioder.

DUAL-LOCK STRAP LOCK

to rozwiązanie przede wszystkim dla muzyków, którzy nie chcą się rozstawać ze swoim ulubionym paskiem. Dwie niewielkie blokady wykonane z mocnego a jednocześnie sprężystego plastiku mocuje się na kołkach po założeniu paska w nieco podobny sposób jak wyżej opisane moduły. Mocuje się je bardzo szybko, przy zdejmowaniu trzeba tylko nieco odchylić sprężynującą końcówkę, która jednocześnie może pełnić rolę uchwytu na kabel. To bardzo wygodne rozwiązanie do zabezpieczenia przewodu przed jego przypadkowym wyrwaniem z gniazda (lub uszkodzeniem tego drugiego). Dzięki temu nie trzeba już przewlekać kabla za paskiem, a jedynie umieścić go w sprężystym uchwycie. Materiał, z którego wykonano blokady oraz ich kształt dopasowany do grubości standardowych kabli gitarowych gwarantują, że kabel będzie nie tylko stabilnie utrzymany na swoim miejscu, ale też nie ulegnie uszkodzeniu. Cena pary blokad Dual-Lock to zaledwie równowartość paru kostek, bo nawet nie kompletu strun. Ich wykonanie i funkcjonalność powodują, że dla gitarzysty są to drobniaki, jednakże bardzo dobrze zainwestowane.

daddario.com
www.musicdealer.pl

Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
5.5
Jakość / Cena:
6
Cena
120 PLN (Auto Lock Strap)
18 PLN (Dual-Lock Strap Lock)
Dystrybutor