D`ADDARIO CT-20 Pedal Tuner

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki D`ADDARIO
Testy
2017-11-27
D`ADDARIO - CT-20 Pedal Tuner

D'Addario kojarzona jest jako największy na świecie producent strun gitarowych i basowych, jednak w ofercie amerykańskiej firmy znajduje się niezwykle szeroki asortyment akcesoriów, bardzo często firmowany przez należącą do rodziny D'Addario markę Planet Waves.

Obok pasków, przewodów, kostek czy środków czyszczących niemałą grupę stanowią tunery – montowane głównie na klipsie do główki instrumentu bądź w otworze rezonansowym i przeznaczone dla gitary, basu, banjo, ukulele czy skrzypiec. Ostatnio rodzinę stroików uzupełnił pierwszy w ofercie D'Addario, podłogowy tuner chromatyczny CT-20, który dzięki firmie Music Dealer zagościł w naszej redakcji.

BUDOWA

D'Addario PW-CT-20 Chromatic Pedal Tuner umieszczony został w bardzo stylowej, aluminiowej obudowie z przednim panelem w całości pokrytym plastikową szybką, Zarówno wymiary, jak i waga tunera wykraczają nieco poza klasyczne, miniaturowe konstrukcje, jednak cały czas możemy zaliczyć go do grupy mini. Na dole panelu znalazł się włącznik nożny oferujący nieingerujące w sygnał przełączanie True Bypass, a sygnał przy strojeniu jest mutowany. Na przeciwległych, zwiększających ku górze lekko wysokość bokach umieszczono standardowe gniazda wejściowe i wyjściowe typu jack. Całość uzupełnia gniazdo zasilania 9V DC na górnej ściance oraz malutki przycisk kalibracji PITCH z prawej strony obudowy, oferujący bardzo szeroki zakres częstotliwości – od 415 do 475 Hz. Co istotne, w odróżnieniu od znakomitej większości mikro tunerów podłogowych, CT-20 może pracować na baterii 9V montowanej wewnątrz obudowy po odkręceniu spodu.

Niemal cały front wypełnia duży wyświetlacz z kolorowymi diodami LED, zapewniający znakomitą widoczność wskazań podczas strojenia. Zastosowany wewnątrz 32-bitowy chip ma 4 razy większą moc od standardowych stroików mocowanych do główki instrumentu, oferując błyskawiczne i precyzyjne strojenie, podczas którego wskazywana jest duża biała litera nazwy strojonego dźwięku z wertykalnie zapalającymi się czterema rzędami kolorowych diod – czerwonych, żółtych i zielonych. Łącznie, pod i nad wskazywanym dźwiękiem jest ich aż 48, z dodatkowymi dwoma zielonymi strzałkami po bokach oznajmiającymi o prawidłowym nastrojeniu. Obok efektownego wyglądu zapewnia to bardzo dobry odczyt. Tuner dostarczany jest w estetycznym, czarnym pudełku, w którym znajdziemy też przycięte na wymiar, przyklejane na spód podstawy – jedną z delikatnej pianki na podłogę, drugą w formie rzepu do pedalboardu.

W PRAKTYCE

Tuner prezentuje się bardzo stylowo i profesjonalnie, i w przypadku montażu w pedalboardzie z pewnością będzie jego ozdobą. Wewnętrzny procesor zapewnia bardzo szybką detekcję i precyzję działania. Obsługa ogranicza się jedynie do wyboru częstotliwości strojenia, czyli kalibracji, która wskazywana jest na dole wyświetlacza. Działanie tunera jest naprawdę szybkie i znakomicie wskazywane przez rzędy kolorowych diod – nic tu nie skacze, wyświetlanie jest bardzo czytelne i wręcz cieszy wzrok. Prawidłowe nastrojenie wskazują dwie zielone strzałki po obu stronach dużej, białej litery na środku oraz pojedyncze rzędy czterech zielonych diod pod i nad nią. W przypadku za wysokiego dźwięku powyżej zapalają się kolejne rzędy diod – dwa żółte i trzy czerwone, i analogicznie poniżej przy zbyt niskim dźwięku. Takie pionowe umieszczenie diod jest bardziej intuicyjne – od razu wiemy że góra to za wysoko, dół za nisko. Małe wymiary sprawdzą się w pedalboardzie, a jednocześnie nieco większa obudowa od wszechobecnych 'micro' pozwala na stabilniejszą pozycję na podłodze. Dodatkowo dzięki baterii możemy szybko wykorzystać tuner D'Addario w dowolnym miejscu bez potrzeby podłączenia do zasilacza.

www.musicdealer.pl
www.daddario.com

Konstrukcja: 32-bitowy, szybki procesor
Zakres kalibracji: 415 - 475 Hz
Precyzja strojenia: +/- 0,5 cent
Tryby strojenia: Chromatyczny
Wymiary: 71 x 147,5 x 58,5 mm
Przełączanie: True bypass
Zasilanie: 9 V DC – zasilacz lub bateria (dołączona w zestawie)
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Cena
451.00 zł
Dystrybutor