PLANET WAVES CT-05 FULL-FUNCTION TUNER & METRONOME

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki PLANET WAVES
Testy
2009-03-04
PLANET WAVES - CT-05 FULL-FUNCTION TUNER & METRONOME

Za sprawą tunerów elektronicznych strojenie gitary do kamertonu widełkowego czy stroikowego powoli odchodzi w przeszłość.

Planet Waves CT-05 to jedno z najciekawszych, najlepiej wyposażonych i najbardziej trwałych urządzeń. Posiada metalową obudowę i może być zasilane dwiema bateriami AA (2×1.5V) albo zasilaczem.

Ma wbudowany mikrofon i głośnik, wejście i wyjście TS (jack) oraz regulator głośności. Wyjście słuchawkowe TRS 1/8" (mini-jack) można wykorzystać również do podłączenia metronomu do dowolnego wzmacniacza (np. wpinając podczas próby do miksera obok wokalu).

Funkcje wybieramy klawiszami MODE (lewy, prawy). Jako tuner Planet Waves CT-05 (z kalibracją A w zakresie 435-445Hz) działa w trybie Sweep z dokładnością ±4 centy, w trybie Strobo ±3,5 centa. Tuner umożliwia również strojenie na ucho, grając wybrane dźwięki gamy w zakresie kilku oktaw. Świetnie sprawdza się bogato wyposażona sekcja metronomu. Tempo ustalamy klawiszami góra/dół albo nabijamy środkowym (TAP). Określając metrum, uzyskujemy akcent w takcie na "raz". Można też włączyć uderzenia między podstawowymi wartościami rytmu w zakresie 1-20, grane dźwiękiem innej wysokości niż akcent i pozostałe uderzenia.

Urządzenie wyposażono w dodatkowe funkcje: stoper i minutnik odliczający czas. Pomaga to utrzymać dyscyplinę ćwiczeń (np. 15 minut ćwiczenia, 5 minut przerwy). Funkcjonalność podnosi odchylana z tyłu metalowa nóżka.

Wojciech Wytrążek

Zobacz pozostałe marki tunerów Planet Waves:

Planet Waves CT-01 UNIVERSAL CHROMATIC TUNER
Planet Waves CT-02 MULTI-FUNCTION TUNER
Planet Waves CT-03 PRO-WINDER TUNER
Planet Waves CT-04 CHROMATIC PEDAL TUNER
Planet Waves CT-06 S.O.S. GUITAR TUNER
Planet Waves CT-07 TRU-STROBE TUNER

Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Jakość / Cena:
6