PLANET WAVES CT-06 S.O.S. GUITAR TUNER

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki PLANET WAVES
Testy
2009-03-04
PLANET WAVES - CT-06 S.O.S. GUITAR TUNER

Za sprawą tunerów elektronicznych strojenie gitary do kamertonu widełkowego czy stroikowego powoli odchodzi w przeszłość.

Planet Waves CT-06 to najmniejszy tuner przypominający kostkę. Posiada nowatorską konstrukcję i zasilanie baterią CR1620. Strojenie odbywa się z wykorzystaniem zjawiska optycznego - dwie diody migają na przemian z częstotliwością odpowiadającą częstotliwości dźwięku pustej struny.

Włączenie i wybór dźwięku odbywa się za pomocą małego pokrętła w górnej części obudowy. Kiedy dźwięk nie stroi, odbicia wiązek światła poruszają się, a gdy osiągniemy właściwą wysokość dźwięku - zatrzymują się. Ta metoda strojenia wymaga nieco przyzwyczajenia i wyczucia, ale zapewnia dokładność rzędu ±0.5 centa, co jest bardzo dobrym wynikiem, szczególnie biorąc pod uwagę małe wymiary tunera.

Strojenie ogranicza się do dźwięków pustych strun w normalnym stroju gitary, co nie ucieszy miłośników strojów obniżonych i otwartych. Dla basistów przygotowano bliźniaczy model Planet Waves CT-06 B, lecz wcale to nie oznacza, że posługując się podstawowym modelem, nie można nastroić basówki - jest to możliwe, ale zamiast dwóch tańczących światełek widzimy cztery.

Wojciech Wytrążek

Zobacz pozostałe marki tunerów Planet Waves:

Planet Waves CT-01 UNIVERSAL CHROMATIC TUNER
Planet Waves CT-02 MULTI-FUNCTION TUNER
Planet Waves CT-03 PRO-WINDER TUNER
Planet Waves CT-04 CHROMATIC PEDAL TUNER
Planet Waves CT-05 FULL-FUNCTION TUNER & METRONOME
Planet Waves CT-07 TRU-STROBE TUNER

Wynik testu
Funkcjonalność:
4
Wykonanie:
5
Jakość / Cena:
6