D`ADDARIO D’Addario Eclipse Tuner

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki D`ADDARIO
Testy
2017-01-27
D`ADDARIO - D’Addario Eclipse Tuner

Tunery przypinane do główki instrumentu zapewniają wygodę strojenia w dowolnym miejscu bez potrzeby podchodzenia do pedalboardu na scenie czy podłączania się kablem do klasycznego stroika w obudowie, nie dziwi więc widoczny od kilku lat wysyp tego typu urządzeń.

Pomimo prostej filozofii działania producenci nieustannie pracują nad tym, by zaoferować jak najlepszą funkcjonalność stroików wyposażonych w klips. Najnowszym dziełem firmy D’Addario jest Eclipse Tuner, obok wspomnianej funkcjonalności oferujący też prostotę obsługi, jakość strojenia oraz kolorowe obudowy, a wszystko w bardzo przystępnej cenie.

D’Addario Elipse Tuner zamknięty jest w prostokątnej obudowie połączonej klasycznie z solidnym, gumowanym klipsem, dzięki któremu nie musimy obawiać się o nasz lakier na główce instrumentu. Do wyboru mamy też kilka wersji kolorystycznych obudowy - czarną, niebieską, czerwoną, żółtą, fioletową i zieloną. W środku umieszczono klasyczną baterię typu CR2032 a do obsługi służą trzy przyciski - środkowy wyłącznik oraz dwa boczne w kształcie strzałek. Ustawiamy nimi po przytrzymaniu wyłącznika kalibrację w zakresie 435 - 445 Hz, dla dźwięku A. Nie mamy tu opcji żadnych strojów obniżonych czy otwartych - ma być prosto, wygodnie i funkcjonalnie, oczywiście stroik działa w trybie chromatycznym. Eclipse oferuje też funkcję automatycznego wyłączania w celu oszczędzania baterii, kiedy jest nieużywany.

Bezproblemowy, czytelny odczyt zapewnia kolorowy wyświetlacz LED. Na środku widzimy dużą, niebieską literę z nazwą dźwięku. Zbyt niskie nastrojenie wskazują żółte kreski poniżej, analogicznie o za wysokim dźwięku informują czerwone, a przy prawidłowej wysokości na wyświetlaczu widzimy pod i nad literą niebieskie kreski. Widoczność jest naprawdę bardzo dobra zarówno w ciemności (to raczej oczywiste) jak i w mocnym świetle. Tunerów tego typu jest dużo, ale Eclipse oferuje znakomitą wręcz wygodę w ustawieniu dowolnego kąta wyświetlacza, co pozwala na bezproblemowy odczyt przy zamontowaniu w dowolnym miejscu główki - z przodu bądź z tyłu.

Stroiki przypięte z przodu główki w większości przypadków psują jednak wygląd tej części instrumentu, a montaż z tyłu nie zawsze pozwala na ustawienie wygodnego kąta. Tu nie ma z tym żadnych problemów. Moduł tunera odchylany jest standardowo od klipsa, ale dodatkowo możemy obracać nim o 360 stopni jeszcze w 2 płaszczyznach. Eclipse działa szybko i precyzyjnie, wskaźnik nie wariuje czy zastanawia się przy strojeniu, chociaż trzeba pamiętać, żeby klipsem złapać dobrze powierzchnię, ale z tym na pewno nie będziemy mieli żadnych kłopotów. Co istotne, Eclipse radzi sobie bardzo ładnie z gitarami basowymi i oczywiście z dźwiękami gitar w obniżonych strojach, nie będzie też problemu z wykorzystaniem go z ukulele czy innymi instrumentami akustycznymi.

Nowy D’Addario Elipse Tuner pomimo olbrzymiej ilości tego typu urządzeń na rynku jest na pewno bardzo atrakcyjną pozycją wśród gitarowych stroików z klipsem. Podsumujmy - precyzyjne i szybkie strojenie chromatyczne, znakomity komfort użytkowania dzięki wielopłaszczyznowemu ustawianiu i czytelnemu, kolorowemu wyświetlaczowi, wybór koloru obudowy oraz atrakcyjna cena. W momencie testu jej wysokość była jeszcze nie do końca znana, ale okolice 50-60 zł przy takiej funkcjonalności wyglądają naprawdę dobrze..

www.musicdealer.pl
www.daddario.com

Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
5
Jakość / Cena:
6
Dystrybutor