ORTEGA OCAT-2BK

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki ORTEGA
Testy
2016-04-28
ORTEGA - OCAT-2BK

Tunery przyczepiane na do główki gitary to obecnie standard, bez których podczas codziennego ćwiczenia trudno się obejść.

W ofercie Ortegi jest kilka tego typu urządzeń, jednak model OCAT-2BK zawiera kilka niespodzianek, o których mowa niżej.

Tuner w obudowie z gumowanego plastiku ma ergonomiczny, owalny kształt i jest osadzony na prostym klipsie z pojedynczą sprężyną, gumowymi nakładkami i profilowanym uchwytem. Zaczepienie na główce wymaga ruchu jednej ręki, a tuner stabilnie utrzymuje swoją pozycję. Moduł obraca się na klipsie o 360 stopni, można go również odchylić w tył o 90 stopni. Oprócz sensora zbierającego drgania z główki gitary, urządzenie jest również wyposażone w mikrofon, przez co umożliwia strojenie instrumentów bez bezpośredniego kontaktu z nimi, co przyda się chociażby w przypadku aerofonów.

Do włączenia i sterowania służą dwa klawisze z prawej strony kolorowego, wyraźnego wyświetlacza. Dwa mniejsze przyciski z tyłu służą do ustawiania tempa metronomu oraz kalibracji tunera w imponującym wręcz zakresie 410-490 Hz - nie ma zatem problemu z uzyskaniem stroju naturalnego 432 Hz. Dla miłośników obniżonych strojów przewidziano również specjalną funkcję przesunięcia całej skali strojenia w dół o maksymalnie cztery półtony, co jeden półton - są one symbolizowane pojawiającymi się czterema bemolami na wyświetlaczu.

Zadbano również o żywotność baterii - automatyczne wyłączenie następuje po 3 minutach. Urządzenie ma dodatkową użyteczność w postaci metronomu, co prawda bezgłośnego, ale za to ilustrowanego na wyświetlaczu w atrakcyjny wizualnie sposób. Tuner pracuje szybko i dokładnie, jego obsługa jest wygodna, a funkcjonalność jak na tak niewielkie urządzenie wyjątkowo wysoka.

www.ortegaguitars.com
www.meinldistribution.pl

 

Tryby działania: strojenie Clip, Mic;
metronom
Zakres kalibracji: A = 410 - 490 Hz
Obniżenie stroju: 1-4 półtonym


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor