ORTEGA Octopus

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki ORTEGA
Testy
2016-04-06
ORTEGA - Octopus

Ortega to coraz mocniej zaznaczająca swoją obecność na naszym rynku marka, w ofercie której znajdziemy głównie bardzo szeroki przekrój wysokiej klasy gitar klasycznych oraz takie instrumenty jak akustyczne basy, mandoliny, ukulele oraz banjo.

Katalog produktów uzupełnia też bogaty asortyment akcesoriów, od kostek, strun, statywów, kapodastrów, pasków, po wysokiej jakości pokrowce i futerały. W tej grupie znajduje się również bardzo ciekawy stompbox Ortega Octopus, będący innowacyjnym połączeniem tunera oraz rozbudowanego systemu zasilania dla całego pedalboardu.

Ortega Octopus to na pierwszy rzut oka podłogowy tuner chromatyczny z dużym wyświetlaczem i ciekawym, przedstawiającym tytułową ośmiornicę wykończeniem na metalowej, solidnej obudowie. W rzeczywistości mamy tu jednak ukryty w środku bardzo wydajny, wielowyjściowy zasilacz, który z powodzeniem dostarczy nam prąd dla średniej wielkości pedalboardu. Po bokach obudowy obok klasycznych gniazd wejścia i wyjścia znajduje się po cztery gniazda oferujące napięcie wyjściowe 9V DC. W sumie Octopus oddaje do dyspozycji 8 wyjść o napięciu 9V wskazywanych mackami naszej ośmiornicy. Czytelny nadruk na froncie informuje nas też o wydajności prądowej - 6 z nich oferuje po 100 mA, a dwa aż po 500 mA, dzięki czemu zasilimy większość klasycznych kostek analogowych i cyfrowych. Co bardzo istotne wszystkie gniazda są od siebie odseparowane galwanicznie, przez co unikniemy zakłóceń i brumów związanych z pętlami mas, mamy tu także zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

Całość zasilana jest dołączonym w zestawie zasilaczem 18V DC, który podłączany jest do wejścia na górnej ściance. W komplecie otrzymujemy osiem przewodów zasilających (5,5mm/2,1mm), w tym jedną przejściówkę odwracającą polaryzację. Taka konstrukcja pozwala na zasilenie całej palety efektów (wiele analogowych stompboxów potrzebuje zaledwie kilku, lub kilkunastu mA, więc stosując przejściówki możemy z jednego wyjścia zasilić kilka kostek). Do gniazd 500 mA podłączymy bardziej wymagające cyfrowe efekty lub sterownik MIDI, potrzebujące najczęściej ok 300-400 mA. Ortega poradzi sobie z powodzeniem ze średnim pedalboardem wyposażonym nawet w kilkanaście pedałów efektowych (tu już potrzebne będą odpowiednie, dodatkowe kabelki). W praktyce po obciążeniu wszystkich wyjść i poborze ok. 1300 mA wszystko działało bez problemów, sygnał był czysty i pozbawiony zakłóceń. Dodatkowo Octopus jest też tunerem chromatycznym. Strojenie odbywa się sprawnie i szybko, a jasny wyświetlacz z diodami LED w 5 kolorach zapewnia doskonały odczyt. Częstotliwość ustawiona jest na standardowe 440 Hz, co powinno zadowolić znakomitą większość gitarzystów i basistów. Podczas aktywacji tunera i strojenia sygnał jest automatycznie mutowany na wyjściu.

Ortega Octopus jest bardzo ciekawą propozycją dla muzyków posiadających pedalboardy, w których niemal zawsze obecny jest przecież gitarowy tuner, poszukujących kompaktowego, centralnego zasilania do swoich efektów. Innowacyjne połączenie dobrej klasy tunera z bardzo wydajnym, śmiało można powiedzieć profesjonalnym systemem zasilania z odseparowanymi wyjściami 9VDC nie ma chyba w tej chwili odpowiednika na rynku, a za sam dedykowany zasilacz do pedalboardów o takiej wydajności i separowanych wyjściach zapłacimy zauważalnie większą kwotę.

www.meinldistribution.pl
www.ortegaguitars.com

 

zasilanie wejściowe: DC 18 V
(110-230V/50Hz)
gniazda: IN, OUT, DC In
wyjścia: 8 w pełni odseparowanych
sekcji - 6 wyjść 9V DC/100 mA,
2 wyjścia 9V DC/500 mA,
akcesoria: zestaw 8 przewodów, jeden
z odwrotna polaryzacja, zasilacz
tuner: tryb chromatyczny, 5-kolorowy
wyświetlacz LED, funkcja Mute
wymiary: 35mm x 64mm x 110mm
waga: 150 g


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor