Nowe wzmacniacze od ENGLa

Newsy
Pozostałe artykuły marki ENGL
Nowe wzmacniacze od ENGLa

Niemiecki producent wzmacniaczy gitarowych, firma ENGL zaprezentuje nowy model, w wersji limitowanej, sygnowany nazwiskiem gitarzysty heavy metalowego zespołu Rage.

Limitowana edycja Victora Smolskiego E 646 została stworzona dla fanów nowoczesnego, mocno przesterowanego brzmienia. Cała seria GigMaster, zaprezentowana już podczas zeszłorocznych targów Musikmesse we Frankfurcie, ma zadowolić wszystkich gitarzystów, którzy nie lubią dźwigać ogromych paczek i ciężkich headów.

Głównych inżynier Engla, Horst Langer po wielu konsultacjach z muzykami metalowymi oraz przy uwzględnieniu wszelkich wskazówek gitarowej legendy zespołu Rage stworzył wzmacniacz o mocy 100 Watt (uzyskiwanej z 4 lamp 6L6). Head posiada cztery kanały (z niezależną regulacją głośności i stopnia przesterowania), pętlę efektów, wbudowaną bramkę szumów oraz system monitorowania napięcia na lampach opatentowany przez Engla (P.T.M.).

Victor Smolski po pierwszy testach powiedział: "Od wielu lat ufam wzmacniaczom Engl zarówno na scenie jak i w studio. Zawsze używałem kilku różnych modeli, a teraz finalnie wszystko to zostało zamknięte w jednej głowie".


GigMaster Series to mały head E 315 z dedykowaną kolumną bądź combo E 310. To dwukanałowe 15 Wattowe wzmacniacze (preamp na 1x ECC83, końcówka mocy 2x EL34) z mozliwością podbicia środkowych częstotliwości. Wbudowana pętla efektów, możliwość regulacja mocy i wyjście liniowe sprawiają, że cała seria wydaje się być bardzo uniwersalną i ciekawą propozycją dla wielu gitarzystów.

Niestety tanio nie będzie, do czego w przypadku Engla musimy się przyzwyczaić. Ceny limitowanego heada Victora Smolskiego nie znamy, a ceny wzmacniaczy z serii GigMaster będą się plasować w granicach 3000zł.

(krn)