Planet Waves NS Capo z wbudowanym tunerem

Newsy
Planet Waves NS Capo z wbudowanym tunerem

Amerykańska firma specjalizująca się w produkcji wszelakich akcesoriów muzycznych stworzyła we współpracy z Nedem Steinbergerem innowacyjny kapodaster z wbudowanym prostym tunerem.

Planet Waves NS Capo z wbudowanym tunerem został zaprojektowany przez Neda Steinbergera, słynnego projektanta instrumentów. Celem jaki przyświecał temu projektowi było stworzenie zupełnie nowego, bardziej funkcjonalnego kapodastra. Nie od dzisiaj wiadomo, że proste pomysły to genialne pomysły - tak samo zadecydowali konstruktorzy z Planet Waves i postanowili w uchwycie zamontować prosty, ale bardzo funkcjonalny tuner.

Funkcję jaką pełni kapodaster każdy dobrze zna, więc skupmy się na tunerze.

Jak w przypadku wielu stroików, które rozpoznają drgania strun również i w tym zastosowano prosty pickup piezo. Efekty strojenia obserwujemy na malutkim panelu z trzema diodami LED. Urządzenie jest w stanie stroić tylko do standardowego stroju, ale co ciekawe zarówno założone na główkę (E standard art) jak i w wyższych pozycja (odpowiednio F, Fis, G standard itd.).

Jak zwykle Planet Waves proponuje ciekawe i innowacyjne rozwiązania dla wielu gitarzystów. NS Capo spodoba się tym, którzy często zmieniają tonację granych utwór i jednocześnie dbają o zawsze nastrojoną gitarę.